Zosia i Marcel uczyli pierwszej pomocy.

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Strażaka , klasy I-III i oddziały przedszkolne wzięły udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zasady udzielania pierwszej pomocy zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej Zosia Kamieńska i Marcel Boliński, którzy są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Gądkowice. Podczas pokazu pomagała im Ala Pachnik.

Na początku zaprezentowali swoje stroje, tak zwane koszarówki , a potem przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych mogli przypomnieć sobie , jak wykonuje się resuscytację oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zademonstrowali również jak unieruchomić złamaną kończynę. Ćwiczenia na fantomie okazały się dość wyczerpujące, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania. Zosia i Marcel wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą udzielania pomocy i pracy strażaków.
Następnie uczennice klas starszych Lena Kamieńska i Ewa Lech pokazały profesjonalny strój zawodowych strażaków – buty, hełmy, które chronią przed poparzeniami. Dzieci dowiedziały się, jak ciężki jest strój strażaka, wyjeżdżającego na akcję. Może ważyć nawet 40 kg.
Pokaz bardzo podobał się uczniom. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają te cenne informacje.