„Rówieśnicy SPOTTED”

W okresie od marca do czerwca uczniowie klasy VII naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie profilaktycznym „Rówieśnicy SPOTTED”, realizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Program skierowany jest do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas I– II szkół ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest wzmacnianie kompetencji społecznych i emocjonalnych młodzieży, rozwijanie umiejętności budowania bezpiecznych i wspierających relacji rówieśniczych oraz przeciwdziałanie przemocy, wykluczeniu i zachowaniom krzywdzącym.
Podczas cyklu zajęć uczniowie mieli okazję rozmawiać o relacjach rówieśniczych, emocjach, komunikacji, wzajemnym szacunku i odpowiedzialności za atmosferę w grupie. Program zachęca młodych ludzi do dostrzegania potrzeb innych, reagowania na przejawy krzywdzenia oraz budowania środowiska opartego na empatii, wsparciu i współpracy.
Realizatorami programu w naszej szkole były pedagog Karolina Woźna oraz psycholog Karolina Kurzawa. Dziękujemy uczniom klasy VII za aktywny udział, zaangażowanie i otwartość podczas wszystkich spotkań

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym

Dnia 13 czerwca 2026 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym w Sulmierzycach. W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w treningach sekcji zapaśniczej prowadzonej przez trenera Rafała Bochyńskiego.
Zapaśnicy osiągnęli następujące wyniki:
🤼 Szymon Mączak 2 miejsce🥈,
🤼 Marcel Mączak 3 miejsce 🥉,
🤼 Karol Gmur 3 miejsce🥉
🤼 Wojciech Owczarski 3 🥉miejsce.
Dziękujemy chłopakom za odwagę, waleczność i gratulujemy osiągniętych wyników.👏💪🥳

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą…

W pochmurny poniedziałek, między opadami deszczu, uczniowie klasy szóstej udali się na wycieczkę rowerową 🚲 . Pierwszym przystankiem był staw nieopodal Gądkowic, przy którym uczniowie za pomocą lornetek przyglądali się ptakom 🦢 . Następnie udali się do lokalnej piekarni na lody 🍧 i inne słodkości 🧁 . Miłym akcentem było spotkanie z cukiernikami, którzy opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Wyprawa rowerowa była doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności dzieci w ruchu drogowym. Pani Beata Walerjańczyk przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Następnie przyszedł czas na praktyczne sprawdzenie umiejętności: jazdy w kolumnie, omijania zaparkowanego pojazdu, wymijania się z samochodem ciężarowym, bezpiecznego zachowania, gdy wyprzedzał nas samochód osobowy oraz poruszania się na rozjazdach i krzyżówkach. Była to cenna dla uczniów lekcja, przypominająca o zachowaniu bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy VI pani Ewelina Muszalska. 
 

„Canva na cały rok szkolny”

Zakończenie ogólnopolskiego projektu „Canva na cały rok szkolny” (rok szkolny 2025-2026).
Projekt objęty był patronatem Ministerstwa Edukacji , Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE), PTI Polskiego Towarzystwa Informatycznego i SIS Sekcji Informatyki Szkolnej.
W ramach projektu realizowane były wyzwania, które rozwijały kreatywność oraz umiejętności cyfrowe uczniów. 👩‍💻 👨‍💻
W projekcie brali udział uczniowie z klas 7 i 8, którzy co miesiąc dostawali nowe, kreatywne wyzwanie do zrobienia. Dzięki temu nie tylko świetnie się bawili, ale przede wszystkim nauczyli się sami projektować ciekawe grafiki, angażujące prezentacje i plakaty czy edukacyjne rolki. To była niesamowita okazja, żeby rozwinąć wyobraźnię i zobaczyć, jak łatwo można wykorzystać komputer do twórczych rzeczy.
 
Brawo dla wszystkich za zaangażowanie i świetne pomysły! 😊
 

Projekt polonistyczny w klasie IV

Projekt polonistyczny w klasie IV✏️✏️
Uczniowie klasy IV zakończyli omawianie ostatniej lektury w tym roku szkolnym w wyjątkowo kreatywny sposób. Inspiracją do projektu była książka „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy.
Każdy uczeń przyniósł własną koszulkę, na której następnie malował wybraną postać z lektury. Powstały niezwykle pomysłowe i kolorowe prace, które pokazały nie tylko znajomość książki, ale również ogromną kreatywność naszych czwartoklasistów.
Projekt okazał się wielkim sukcesem i dostarczył wszystkim wiele radości. Było to doskonałe podsumowanie pracy z ostatnią lekturą w klasie IV. Jak zawsze uczniowie wykazali się zaangażowaniem, starannością i pomysłowością.
 
Klasa IV po raz kolejny udowodniła, że można na nią liczyć podczas realizacji kreatywnych projektów edukacyjnych.
 
👏👏👏Gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek oraz piękne efekty pracy!👏👏👏
 
 

Milicka Gala Sportu

2 czerwca w kinie „Capitol” w Miliczu odbyła się tradycyjna Milicka Gala Sportu, na której wyróżniono wybitnych sportowców oraz propagatorów aktywności fizycznej ziemi milickiej za rok 2025.
Wśród nagrodzonych znalazł się Alan Krysztofiak, który trenuje w Wojskowym Klubie Sportowym „Śląsk” Milicz.
Nasz uczeń został wyróżniony za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek i Młodzików w Zapasach.
Alan, jesteśmy z ciebie dumni i gratulujemy!!!💪👏
 

Spartakiada Przedszkolaków

10 czerwca 2026 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w XIII Spartakiadzie Przedszkolaków, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Miliczu. Organizatorem wydarzenia była UKS Szkółka Piłkarska Milicz.
Spartakiada zgromadziła dzieci z całego powiatu, promując aktywność fizyczną, zdrową rywalizację oraz dobrą zabawę.
Gościem specjalnym imprezy był Pan Paweł Skórka – mistrz świata freestyle football, który zaprezentował uczestnikom widowiskowy pokaz piłkarskich trików.
Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny czirliderek do utworu „Bumble Bee”, zachwycając publiczność energią, uśmiechem i doskonałym przygotowaniem. 🤸🏻 Ich występ został nagrodzony 🏆🥇 I miejscem w konkursie.
Chłopcy natomiast dzielnie rywalizowali w konkurencjach sportowych⚽️, wykazując się sportowym duchem walki. Za swój udział otrzymali pamiątkowe medale🎖️.
Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom wspaniałych występów i osiągniętych sukcesów. Jesteśmy dumni z naszych małych sportowców i życzymy im kolejnych powodów do radości oraz dalszych sukcesów.
 

Dzień Dziecka

„Dziecko może nauczyć dorosłego trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego czego pragnie”
Paulo Coelho.
 
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszej szkoły spędziły aktywnie dzień korzystając z licznych atrakcji: dmuchany zamek, dmuchany tunel, przebierały się w stroje postaci z bajek, brały udział w konkurencjach sprawnościowych tj. slalom z piłką na łyżce, odbijanie piłeczki, chodzenie na klockach i rzucanie do celu. Dzieci otrzymały poczęstunek tj. watę cukrową, popcorn🍿 , sok 🧃 i hamburgery🍔. Dzieci były bardzo podekscytowane i zadowolone z licznych atrakcji. Zabawom i atrakcjom sprzyjała słoneczna pogoda.
 
Podziękowanie za organizację Dnia Dziecka należy się Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom szkoły.
 

Sukces naszych uczniów w Konkursie Kangur Matematyczny!!

W dniu konkursu matematycznego Kangur Matematyczny 19.03.2026 uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz matematycznej kreatywności. W tegorocznej edycji wzięło udział wielu uczniów z różnych klas, którzy z zaangażowaniem zmierzyli się z przygotowanymi zadaniami.
Z radością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie, osiągając bardzo dobre wyniki na tle uczestników z całego kraju. To znaczący sukces, który jest efektem ich systematycznej pracy, zainteresowania matematyką oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich umiejętności.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie laureatom wyróżnień:
Marcelowi Bolińskiemu z klasy V oraz Mikołajowi Muszalskiemu z klasy VII.
Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych osiągnięć w przyszłych edycjach konkursów.
Brawo! 👏📐➗📚