Patronka szkoły

 

ETAPY POWSTAWANIA MURALU PRZEDSTAWIAJĄCEGO WANDĘ RUTKIEWICZ

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1366727627526602

Realizacja video: K3movie Mat Moszczyński.


ŚWIĘTO SZKOŁY – ODSŁONIĘCIE MURALU PRZEDSTAWIAJĄCEGO WANDĘ RUTKIEWICZ

Święto Szkoły


GABLOTA POŚWIĘCONA PATRONCE NASZEJ SZKOŁY – WANDZIE RUTKIEWICZ

 


ANNA CZERWIŃSKA-RYDEL, AUTORKA KSIĄŻKI O WANDZIE RUTKIEWICZ, W NASZEJ SZKOLE!

Spotkanie autorskie


WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Pierwszego grudnia grupa uczniów z klas 4,7 i 8 wraz z wychowawcami wybrała się do Wrocławia. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji z programu „Poznaj Polskę”. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Zajezdni tramwajowej Borek i była niespodzianką związaną z patronką naszej szkoły, Wandą Rutkiewicz, gdyż udostępniono nam tramwaj nazwany imieniem himalaistki. Była też możliwość do przypomnienia kilku faktów z życia Pani Wandy Rutkiewicz. Uczniowie również poznali specyfikę pracy maszynisty i działanie samego tramwaju. Pani Maszynistka zabrała nas na przejażdżkę tramwajem przez cały Wrocław, po drodze opowiadając i wskazując ważne i interesujące punkty na mapie stolicy Dolnego Śląska. Pojazd dowiózł dzieci do kolejnego punktu wycieczki.


WIZYTA W MUZEUM SPORTU I REKREACJI W KARPACZU

Dnia 13 października 2022r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Uczestniczyli  w zajęciach dydaktycznych poświęconych patronce szkoły – Wandzie Rutkiewicz. Lekcja muzealna wzbogacona była licznymi anegdotami i ciekawostkami z życia himalaistki. Uczniowie obejrzeli także komiks poświęcony patronce. Po wpisaniu się do księgi pamiątkowej muzeum wycieczkowicze przeszli „Śladami zdobywców”, wśród których odkryty został odcisk buta Wandy Rutkiewicz.

Wycieczka w Karkonosze – dzień 3 – „Poznaj Polskę”


W dniu 26 października gościł w naszej szkole Pan Janusz Kalinowski-wiceprezes Klubu Sportowego Polskie Himalaje im.W.Rutkiewicz.


Linarium wspinaczkowe+ udział w akcji PNB Paribas „Wybierzmy Patronkę”


NADANIE IMIENIA SZKOLE

Wanda Rutkiewicz patronką szkoły


PREZENTACJA KANDYDATKI NA PATRONKĘ SZKOŁY – WANDA RUTKIEWICZ