Inwestycje

➡ NOWA ŁAZIENKA

Sukcesem jest zrealizowany w ciągu dwu tygodni kapitalny remont uczniowskiej toalety, który był możliwy dzięki środkom uzyskanym w ramach Inicjatywy Lokalnej. Pierwszym działaniem była wymiana okien. Następnie całkowicie wymieniono instalację wodno-kanalizacyjna, elektryczną, zbito stare i położono nowe tynki oraz glazurę i terakotę. Zainstalowano nowe geberity, sanitariaty, kabiny toalet, oświetlenie oraz lustro. Całość utrzymana w ciepłych pastelowych barwach tworzy klimat estetyki i dbałości o higienę. Remont toalety ma również aspekt wychowawczy. Uczniowie szkoły wzięli udział w ogónopolskim konkursie „Wzorowa łazienka”, w którym znaleźli się w grupie laureatów, otrzymując jako nagrodę roczny zapas środków czystości firmy Domestos. Akcja ta była jednym z zadań realizowanych w szkole w ramach promocji zdrowego stylu życia.
Większą część remontu w wysokości 12600 zł. Sfinansowano z Inicjatywy Lokalnej. Pozostały kosz ok.8000 zaś szkoła pokryła z własnego budżetu.

➡ SIEĆ INTERNETOWA
Drugą ważną inwestycją, która została zrealizowana w trakcie ostatnich dwu tygodni było zainstalowanie sieci internetowej w całym budynku szkoły. Inwestycja, której wartość wyniosła 13000 złotych, szkoła pokryła w jednej trzeciej. Pozostałą część kosztów poniosła firma Zapnet, wykonawca zadania, w ramach umowy o użyczeniu powierzchni dachu szkoły na maszt antenowy. Sieć internetowa w placówce to pierwszy krok do zwiększenia komputeryzacji szkoły w celu efektywnego wykorzystania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w dydaktyce oraz administrowaniu placówki.

 


➡ ODNOWIONE ZABYTKOWE DRZWI
W październiku zostały odnowione zabytkowe drzwi do wejścia głównego szkoły, które odrestaurował pan Marian Nowicki.
Podczas prac naprawczych okazało się, że pod jedną z listewek znajduje się napis informujący o wykonawcy oraz czasie powstania drzwi. Zostały one wykonane w 1877 roku.

➡ PRZYJAZNY POKAÓJ NAUCZYCIELSKI
W październiku został pomalowany pokój nauczycielski, który ozdobiły nowe karnisze i firany. Całości dopełniają reprodukcje martwej natury współgrające ze stylem mebli i wnętrza. W efekcie pomieszczenie zyskało ciepły, miły klimat, który oddziałuje na nastroje całego grona pedagogicznego.

➡ KOLEJNY ETAP INSTALACJI MONITORINGU
Dzięki wsparciu Rady Rodziców zrealizowano w szkole kolejny etap monitoringu. Nowe kamerki zostały skierowane na teren wokół placu zabaw. Dzięki rozwijającej się stopniowo sieci szkoła staje się miejscem coraz bardziej bezpiecznym i zapewniającym komfort dzieciom oraz rodzicom.

➡ REMONT KOMINA
Firma kominiarska „Floriana” wykonała naprawę górnej części komina, montując u szczytu zabezpieczenie-obrącz z ocynkowanej stali. Naprawa pozwoli na bezpieczną eksploatację systemu grzewczego w bieżcym sezonie. W perspektywie komin wymaga gruntownego remontu.