e-Dziennik
Microsoft Teams
Erasmus+
„Szkoła na podium”
BIP
Godziny lekcyjne
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

PostHeaderIcon Erasmus+

„SALONIK EUROPEJSKI” – inspiracją do powstania saloniku europejskiego oraz stref relaksu w szkole były działania podejmowane w ramach programu Erasmus+.

Rada pedagogiczna prowadzona przez nauczycielki, które brały udział w Job Shadowing w Hiszpanii.

KONFERENCJA „TWÓJ PROJEKT INSPIRACJĄ DLA INNYCH”
W dniach 13-14 września 2020 r. dyrektor szkoły Małgorzata Posacka wraz z panią Iwoną Wojcieszak oraz panią Zenobią Rybką uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji pt.: „Twój projekt inspiracją dla innych. Praktycznie o rezultatach projektów edukacyjnych” w Łodzi. Celem wydarzenia było pokazanie działań podjętych przez naszą szkołę w związku z realizacją Programu Erasmus+. Nauczycielki zostały zaproszone, aby podzielić się swoimi umiejętnościami związanymi z edukacją outdoorową. Przeprowadziły warsztaty dla beneficjentów z różnych miast Polski („Outdoor jako alternatywna forma prowadzenia zajęć”) w formie gry terenowej zorganizowanej w parku miejskim w Łodzi. Działanie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników i uznane za inspirację do wyjścia z nauczaniem poza mury szkoły.

Na szkolnym korytarzu znajdują się roll-up promujące projekt zakupione w ramach programu Erasmus+.

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim w ramach realizacji europejskiego programu Erasmus+, uczestniczy w tygodniowym „Job shadowing” w Hiszpanii.

W ramach projektu Erasmus+ p.Dyrektor Małgorzata Posacka, p.Ewelina Muszalska i p.Zenobia Rybka wyjechały do  Valladolid w Hiszpanii. Celem wyjazdu jest  obserwacja systemu edukacji, metod nauczania, funkcjonowania szkoły oraz nawiązanie współpracy pomiędzy naszą szkołą, a szkołą COLEGIO SAN JOSÉ.

Szczegóły związane z wyjazdem znajdują się tu ➡Job shadowing – Hiszpania


KONFERENCJA NA TEMAT PROJEKTU ERASMUS+

29 października 2019 r. w sali nr 4 Urzędu Miejskiego w Miliczu odbyła się gminna konferencja na temat “Mobilność kadry edukacji szkolnej w ramach programu Erasmus+”. Organizatorem spotkania była nasza szkoła, która jest beneficjentem dwuletniego projektu. Placówkę reprezentowała dyrektor Małgorzata Posacka wraz z dwoma nauczycielkami zaangażowanymi w koordynowanie zagranicznych mobilności, anglistką Iwoną Wojcieszak oraz germanistką Sonią Rybką. W konferencji wzięli udział dyrektorzy milickich placówek oświatowych wraz z nauczycielami zainteresowanymi udziałem w Akcji K1 w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy mogli poznać specyfikę zadania oraz dowiedzieć się, jakich formalności należy dopełnić ,aby w terminie złożyć wniosek podczas kolejnego naboru w 2020 roku. Omówiono również ważne kwestie takie jak: sposoby pozyskiwania zagranicznych partnerów mobilności ,formy korzystania z doskonalenia zagranicą ,planowanie wydatków budżetowych projektu. Prowadzące spotkanie zaprezentowały swój wniosek pozytywnie zaopiniowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz omówiły atuty swojej inicjatywy ,które pozwoliły na odniesienie sukcesu.

Podczas drugiej części spotkania nauczycielki przedstawiły prezentację z dotychczasowych mobilności (na Maltę i do Niemiec),pokazując atuty zagranicznych wyjazdów i korzyści, jakie przynoszą one szkole i jej pracownikom.

Link do artykułu o konferencji na stronie Gminy Milicz ➡  http://milicz.pl/2019/11/05/o-erasmus/

Rada pedagogiczna prowadzona przez nauczycielki, które brały udział w Job Shadowing w Niemczech.

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim w ramach realizacji europejskiego programu Erasmus+, uczestniczyła w tygodniowym „Job shadowing” w Niemczech.

W ramach projektu Erasmus+ p.Beata Ibron, p.Beata Walerjańczyk i p.Z.Rybka wyjechały do  Lohr nad Menem. Celem wyjazdu jest  obserwacja systemu edukacji, metod nauczania, funkcjonowania szkoły oraz nawiązanie współpracy pomiędzy naszą szkołą, a szkołą Gustav Woehrnitz Mittelschule.

Szczegóły związane z wyjazdem znajdują się tu ➡  Job shadowing – Niemcy


Wystawa na szkolnym korytarzu na temat wyjazdu 7 nauczycielek na szkolenie językowe i metodyczne na Maltę.


Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim przystąpiła do realizacji projektu w ramach europejskiego programu Erasmus+, uczestnicząc w dwutygodniowym kursie językowym na Malcie.
Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim przystąpiła do realizacji pierwszego etapu dwuletniego projektu w ramach programu Erasmus + (Mobilność kadry edukacji szkolnej -akcja K1). Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie jakości pracy placówki poprzez wdrożenie wiedzy i rozwiązań zdobytych przez pracowników podczas doskonalących wyjazdów zagranicznych. Udział w doskonaleniu jest dla nauczycieli całkowicie bezpłatny.
7 nauczycielek różnych przedmiotów wzięło udział w dwutygodniowym kursie językowym na Malcie. Podczas wyjazdu uczestnicy doskonalili umiejętności językowe na różnych poziomach oraz zdobywali doświadczenie w prowadzeniu ciekawych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zajęcia były prowadzone w St. Julians przez Executive Training Institute Malta specjalizujący się w szkoleniach językowych dla różnych grup wiekowych i zawodowych.
Kurs wzbogaciły wycieczki po ciekawych miejscach archipelagu: do Mdiny, Rabatu, Valetty, na Gozo, dzięki którym można było poznać historię i kulturę Malty. Nauczycielki miały okazję zobaczyć niezwykłe miejsca wpisane na listę Unesco oraz poznać arcydzieła sztuki europejskiej, zwłaszcza barokowej, a wśród nich najsłynniejszy obraz Caravaggia. Zadziwiła je też niezwykła panorama słynnych klifów Dingli oraz Golden Bay i Mellieha Bay. Każdy dzień zmuszał do przełamywania barier językowych oraz praktykowania nabytych umiejętności podczas spacerów, w autobusach, sklepie, restauracji, w kościele na mszy w języku angielskim.
Uczestnictwo w kursie było interesującą przygodą nie tylko pogłębiającą znajomość obcego języka , ale również inspirującą do nowych inicjatyw i przedsięwzięć .Poznanie bogactwa kultury maltańskiej, oraz nawiązanie kontaktów międzynarodowych z pewnością przełożą się na jakość pracy nauczycieli, którzy zaszczepią swoim podopiecznym jakże prawdziwą maksymę, że „Podróże kształcą”.

Szczegóły związane z wyjazdem znajdują się na specjalnie stworzonej stronie internetowej ➡

„Współpraca Europejska szansą rozwoju” – Malta

Logo szkoły

Wspiera nas:
EDDB
Bezpieczny Dolnoślązak
Akademia Puchatka
Bezpieczny powrót
Szkoła do hymnu
Zdalne nauczanie
Tabliczka mnożenia
PZU pomoc to moc
PZU Fundacja
SKWzDolny Śląsk Lokalnie
Edukacja dla Doliny Baryczy
Instaling
Przylądek Nadziei
Szkoła Pamięta
Schronisko
Skip to content