Wyjazd do Narodowego Forum Muzyki

W środę 20 listopada, uczniowie naszej szkoły z klasy IIa, VIa i VIb pojechali do Wrocławia do Narodowego Forum Muzyki na przepiękne widowisko pod nazwą „Księga dżungli”.
Utalentowany angielski pisarz i noblista Rudyard Kipling urodził się w Indiach. Tam spędził młodość i zdobył niezbędną wiedzę dotyczącą tego kraju, miejscowego folkloru oraz indyjskich dżungli. Autor zasłynął m.in. fantastycznymi opowiadaniami wydanymi pod wspólnym tytułem „Księga dżungli”.

Podczas przedstawienia baletowego wykorzystującego treść jednej z opowieści dzieci poznały losy Mowgliego – „małej żabki”, chłopca wychowanego przez watahę wilków. Jego przygody zostały opowiedziane za pomocą trzech środków wyrazu: słowa, muzyki i tańca. Podzielona na sceny historia przeniosła widzów do indyjskiej dżungli, w której Mowgli żyje wśród dzikich zwierząt. Przyjaźni się z rozmaitymi drapieżnikami poznając ich język i świat. Muzyka o zabarwieniu orientalnym scharakteryzowała opiekuńcze wilki, łagodną czarną panterę i niedźwiedzia, który w tej opowieści został potraktowany humorystycznie. Z kolei ich zwierzęcą naturę, nastroje i emocje wyrazili tancerze poruszający się na scenie w rytm barwnej muzyki. Koncert wywarł na uczniach ogromne wrażenie i z pewnością zostanie na długo zapamiętany.