Wspaniała charytatywna zabawa.

W sobotę 24 lutego w świetlicy wiejskiej w Bartnikach odbyła się zabawa charytatywna zorganizowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej we Wziąchowie Wielkim, w której wzięło udział 130 osób. W realizację przedsięwzięcia zaangażowała się cała społeczność szkolna :dyrekcja wraz z nauczycielami ,pracownicy niepedagogiczni, rodzice i uczniowie. W starannie przygotowanej i gustownie udekorowanej przez pracowników niepedagogicznych świetlicy powitali gości uczniowie -Zosia Psiuk i Marcel Marczyk, wręczając pamiątkowe przypinki zaprojektowane właśnie na tę okoliczność.

Elegancko nakryte przyozdobione żywymi kwiatami (dar od państwa Rucińskich) stoły, o których piękno zadbała nauczycielka religii Elżbieta Raburska oraz bogate menu zaproponowane przez Marię Rachwalską kierującą stroną gastronomiczną zabawy, zachęcały do próbowania smacznych dań, wśród których znalazły się: kotlet de volaille, roladki, schabowy z pieczarkami, schabowy ze szpinakiem, kotlet z masłem czosnkowym, klopsiki w zalewie octowej, pulpeciki z ryżem, ryba po japońsku, schab ze śliwką, nadziewana karkówka, płaty drobiowe w zalewie, sałatka brokułowa, tortilla, zupa królewska, flaczki ,gołąbki, udka drobiowe, placuszki w sosie czosnkowym, ,barszcz z krokietem, karkówka pieczona.Nie zabrakło wykwintnych ciast przygotowanych przez mamy dzieci przedszkolnych. Nad całością organizacyjną zabawy czuwała niezawodna przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Gibasiewicz ,która nie szczędząc własnego czasu, zadbała o perfekcyjną organizację imprezy. Wspierała ją pani Kamila Rzepka oraz liczne grono mam, które pomogły przy organizacji fantów, przygotowaniu potraw ,a także obsłudze. Jak zawsze pomocy w organizacji udzielił Michał Rybka, służąc transportem. Muzykę zapewnił zespół Feniks, przy którego wykonaniach goście bawili się do białego rana.
To już czwarta zabawa charytatywna organizowana przez Szkołę we Wziąchowie Wielkim, z której dochód przeznaczony zostanie na szczytny szkolny cel. W roku 2016 zakupiono sztandar, w 2017 wykonano „zieloną klasę”. W tym roku pieniądze Rada Rodziców zamierza przeznaczyć na stworzenie strefy aktywności fizycznej na szkolnym podwórku. Wkrótce zostanie postawiona zewnętrzna siłownia i położona kostka pod „zieloną klasę”.
Sukces przedsięwzięcia jest możliwy dzięki życzliwości licznych sponsorów, którzy przekazali fanty na loterię. Główna nagroda ufundowana już po raz drugi przez firmę Integra Sofa z Czeszyc to nowoczesny narożnik ,a wśród wielu atrakcyjnych nagród znalazł się sprzęt AGD ufundowany przez Gminę Milicz ,kosze wędlin od firmy Tarczyński. Różnorodność fantów podniosły bony na usługi: fryzjerskie, kosmetyczne ,gastronomiczne, samochodowe. Wśród fantów nie zabrakło karnetów na basen przekazanych przez OSiR Milicz. Loterią wzbogaciły różnorodne prezenty rzeczowe przekazane przez dzieci z wszystkich klas wraz z wychowawcami.
To bezcenne dla szkoły przedsięwzięcie realizowane już tradycyjnie jest możliwe tylko dzięki doskonałej współpracy wszystkich podmiotów szkoły oraz bezinteresownej życzliwości i pomocy Przyjaciół szkoły w osobach sponsorów.