„Pusta szkoła”

W dniach od 16 do 20 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Pusta szkoła”, której celem było wyjście na zajęcia z różnych przedmiotów poza mury szkoły. Podczas tego tygodnia odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w „zielonej klasie”, na orliku, w lesie. Uczniowie mierzyli szybkość, tworzyli obrazy z liści, rysowali jesienne pejzaże, obliczali obwód drzew czy diagramy procentowe. W ramach naszej akcji klasa VI a skorzystała z zaproszenia stowarzyszenia „Razem bliżej” i udała się na Ostoję k/Milicza.

Szóstoklasiści mieli okazję podziwiać lokalną przyrodę i poznać uroki Doliny Baryczy, przemierzając bryczkami okolice Ostoi. Uczestnicy przejażdżek przekonali się, jak mieszkańcy Doliny Baryczy zaśmiecają pobliskie lasy i szlaki turystyczne. Szóstoklasiści zintegrowali się także z osobami niepełnosprawnymi podczas plenerowego posiłku oraz skorzystali z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Natomiast uczniowie klasy VI b odbyli pieszą wycieczkę do Gądkowic, by w remizie strażackiej spotkać się z druhami z OSP Gądkowice. Szóstoklasiści zobaczyli wóz strażacki, strój wraz z hełmem, pompy i inny profesjonalny sprzęt potrzebny podczas akcji pożarniczych. Dzieci za pomocą fantoma przećwiczyły sobie także zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Akcja „Pusta szkoła” z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem uczniów, a nauczyciele coraz chętniej organizują plenerowe zajęcia na świeżym powietrzu. Takie zajęcia na pewno na długo zapadają w pamięć uczniów.