Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Koniec listopada jest świetną okazją, by przypomnieć stare słowiańskie obyczaje i wróżby. Uczniowie kl. 0-III postanowili wykorzystać ten moment do wspólnej zabawy i integracji. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat tradycji andrzejkowych.

Było lanie woskiem przez dziurkę od klucza, przekłuwanie szpilką serca❤️, aby móc dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła sympatia, czy też wróżenie z butów??. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne??. Atmosfera w klasach, pomimo deszczu i słoty, bardzo szybko stała się gorąca..

Uczniowie klas IV-VIII zorganizowali natomiast dyskotekę andrzejkową, by przy skocznej muzyce, podczas wspólnych tańców, zabaw i pląsów spędzić listopadowy wieczór, poznając także niedaleką i daleką przyszłość.
Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości, zintegrowały społeczność szkolną, oderwały wychowanków od szkolnej rutyny i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. ?