Mija pierwszy miesiąc, zajęć tenisa stołowego z uczniami w Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim. Dzieci w wieku od 6 do 13 lat poznają tajniki tzw. ping ponga. Cieszy spore zainteresowanie tenisem wśród uczniów naszej szkoły. We wtorek 10.10.2017r. w zajęciach uczestniczyło 17 uczniów i liczba zainteresowanych wciąż rośnie.

Po miesięcznych treningach przyszedł czas, aby starsi uczniowie zagrali na punkty i poznali zasady gry debla (w parach). Naprzeciwko siebie stanęły: Oliwia z Hanią oraz Kacper z Marcelem. Lepsze, choć nieznacznie, okazały się dziewczynki. Wynik nie jest zaskoczeniem, tu zaprocentowało zaangażowanie na treningach.

Najmłodszymi adeptami tenisa stołowego w naszej szkole są Wojtuś, Zosia, Kinga i Dominika. Wojtek strasznie chce rywalizować na stole. Jednak i na to trzeba czasu. Najlepsze dla najmłodszych są gry, zabawy i kontakt z rówieśnikami. Mimo że to dopiero początki, widać pierwsze efekty.

Dziękuję dzieciom za wspólne treningi i zaangażowanie, dyrekcji za udostępnienie sali, a włodarzom Gminy Milicz za poparcie i sfinansowanie zajęć.

Rafał i Sonia Gendera