Znalezione obrazy dla zapytania day 2W drugim dniu wizyty wolontariuszek z porjektu AIESEC odbyły się warsztaty prowadzone przez Fabiolę, Meli i wolontariuszkę z Iranu. Sala nr 7 przeniosła uczniów do Brazylii. Fabiola opowiedziała dzieciom o sobie i o kraju w którym mieszka. Uczniowie zobaczyli jak wygląda największy, najbardziej huczny i najbardziej kolorowy karnawał na świecie czyli karnawał w brazylijskim Rio de Janeiro. Wykonali również maski, które są nieodzownym elementem karnawału.

W tym samym czasie w świetlicy szkolnej, uczniowie poznawali Iran. Wolontariuszka również opowiedziała o sobie i swoim kraju, a także nauczyła kilku kroków tradycyjnego irańskiego tańca.

Nasz trzeci gość – Mine z Turcji, odwiedziła oddziały przedszkolne 0a i 0b, aby wspólnie z nimi pobawić się i wykonać prace plastyczne związane Turcją.

Po warsztatach odbyły się zajęcia językowe w klasie VII. Wolontariuszki wciągnęły uczniów do wspólnej gry, dzięki której mogli wykazać się, oprócz znajomości języka angielskiego, znajomością krajów, z których pochodzą nasi goście.

Studentki wybrały się również z klasą I na wycieczkę do Piekarni „Rybka” w Gądkowicach, gdzie poznały etapy powstawania ciast, a także wspólnie z uczniami wykonały własne wypieki.