Wiwat 3 Maj!

Dnia 29 kwietnia 2022r. w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasy IV i VI. Apel rozpoczął się „Modlitwą za Ojczyznę” Piotra Skargi, którą przedstawili Oliwia Sroka, Ola Banasiak i Oliwia Nowacka. Utwór wprowadził wszystkich obecnych w podniosły nastój, który został spotęgowany wspólnym wykonaniem hymnu narodowego.
Następnie uczennice – Katarzyna Leszczyszyn i Julia Pasznicka opowiedziały co to jest konstytucja oraz zaprosiły do zastanowienia się, co dla każdego z nas znaczy wolność, naród i ojczyzna. Pojęcia te przybliżyły zebranym Zosia Becker, Lena Krysztofiak i Oliwia Sroka trzymając w rękach odpowiednie transparenty. Po chwili na scenie pojawiła się Julia Pasznicka, która przepięknie zaśpiewała utwór „Miejcie nadzieję”, do którego tekst napisał Adam Asnyk.

Wstrząsające i tragiczne losy Polski zobrazowały w tanecznym pokazie Magda Bolińska, Maja Swat, Antonina Organista i Zuzia Walkowiak, które przy akompaniamencie podniosłej, chwytającej za serce muzyki, pokazały trzech zaborców dokonujących rozbioru Polski.
Następnie po krótkiej lekcji historii przypomnianej przez prowadzące, klasy IV i VI wspólnie wykonały utwór „Wiwat majowa jutrzenko”, po którym Blanka Burszowska i Ola Rybka przedstawiły krótką scenkę, w której mama tłumaczyła swojemu synkowi dlaczego 3 maja maja ludzie świętują. W dalszej kolejności klasa IV wykonała utwór Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce”.
Na koniec uczniowie zadeklamowali wiersz „Serdeczny telegram”, po którym dziewczynki z klasy IV wraz z Nadią Gendera z grupy 0b zaśpiewały piosenkę „Mam tę moc”. Wykonaniu towarzyszył film o Polsce pokazujący jak niezwykła, zachwycająca, wyjątkowa i niepowtarzalna jest Polska.
Uroczystość podsumowała Pani Dyrektor Małgorzata Posacka, która podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowaną uroczystość, która jest niezwykle ważnym i wyjątkowym wydarzeniem w naszej szkole.
Dzień ten był również ostatnim dniem pracy Pana Zygmunta Zielezińskiego, który zdecydował się przejść na emeryturę. Pan Zygmunt dbał nie tylko o estetyczny wygląd klas i korytarzy, ale również o bezpieczeństwo uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Były serdeczne podziękowania, życzenia i kwiaty.
Cała nasza szkolna społeczność życzy Panu Zygmuntowi wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim zdrowia, czerpania z życia pełnymi garściami i realizowania swoich pasji życiowych oraz samych pogodnych dni! – w myśl zasady „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ NA EMERYTURZE!”.