Przedszkolaki z wizytą w Szkółce Drzew i Krzewów POLPLANT.

Dnia 29.04.2022r. dzieci z grupy 0A z opiekunami pojechały na wycieczkę do Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych w Średzinie. Tam powitała „wycieczkowiczów” sympatyczna pani Dorota. Uczestnicy wycieczki zwiedzali przepiękne miejsca Szkółki rosnących drzew i krzewów ozdobnych i nie tylko. Można było zobaczyć twórcze pomysły właścicieli kształtowanych drzew i krzewów, które zdobiły to miejsce. Wędrując alejkami Pani Dorota opowiadała nam o różnych gatunkach roślin ozdobnych, znajdujących się w szkółce.

 
Mieliśmy możliwość zobaczyć i posadzić małe sadzonki, z których kiedyś wyrosną piękne drzewa i krzewy. Było to nowe doświadczenie, dlatego każdy z nas starał się wykonać swoją pracę jak najdokładniej. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces wzrostu różnych roślin, jak należy je prawidłowo posadzić, przesadzać, przechowywać i pielęgnować.
Na koniec dokonaliśmy zakupu sadzonek, które zaplanowaliśmy posadzić w ogrodzie przedszkolnym. To były ciekawe zajęcia w plenerze, a zdobyte wiadomości niewątpliwie się przydadzą.
Dziękujemy gospodarzom za miłe i profesjonalne przyjęcie.