Podsumowanie projektu „Wrocław – bliżej kultury”.

20 kwietnia wszyscy uczniowie w Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim wzięli udział w podsumowaniu działań w ramach projektu „Wrocław – bliżej kultury” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. Każda klasa zaprezentowała wspomnienia w różnorodnych formach, za pomocą przyborów plastycznych.


Dzieci z oddziału przedszkolnego 0A oraz klas II i III wykonały prace plastyczne z przedstawienia, pt.”Burza”, oraz prace plastyczne z lekcji teatralnej, w której uczestniczyli 21 grudnia 2017r. we Wrocławskim Teatrze Lalek. W nawiązaniu do autorskich warsztatów plastycznych, które odbyły się 22 marca 2018r. cenionych ilustratorów książek dla dzieci państwa Pawlaków z Wrocławia grupa 0B wykonała ilustrację do przeczytanej przez nauczyciela bajki, pt.” Czerwony Kapturek”. Uczniowie z klasy I wykonali pracę plastyczną dowolną techniką nawiązując do warsztatów przeprowadzonych przez artystów z Narodowego Forum Muzyki, podczas których dowiedzieli się co to jest savoir vivre. Uczniowie klas starszych, IVA i IVB wykonali plakaty. Dla klasy IVa była to prezentacja związana z wizytą Panoramie Racławickiej we Wrocławiu 29 listopada 2017r., natomiast dla klasy IV b był to plakat nawiązujący do udziału w spektaklu „Najdzielniejszy z rycerzy” Opery Wrocławskiej. Do tego wydarzenia również odniosła się klasa 5 w swoich sprawozdaniach. Formą podsumowania dla klas VI było napisanie listu do koleżanek i kolegów zachęcającego do korzystania z repertuaru opery, natomiast dla klasy VII napisanie recenzji z przedstawienia operowego, pt. „Najdzielniejszy z rycerzy”, w którym uczestniczyli 19 kwietnia 2018r.
Wszystkie prace uczniów z podsumowania działań projektu „Wrocław- bliżej kultury” zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

PARTNER FUNDACJA PZU