„Nauczmy się na pamięć tego kraju”.

Piątek, 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole był dniem uroczystym, z okazji Konstytucji 3 maja odbył się uroczysty apel. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie klas IV przybliżyli całej społeczności szkolnej to historyczne wydarzenie. Oprócz części oficjalnej odbyła się część artystyczna. W scenografii parku dzieci przedstawiły scenę przekazującą najważniejsze treści majowe. Nie obyło się bez pieśni patriotycznych oraz recytacji wierszy. Przygotowaniem dekoracji i dzieci zajęli się: p. Ewelina Muszalska, p. Aleksandra Dębska, p. Kamila Grabińska i p. Sławomir Dziurkowski.


Przy okazji tak ważnego wydarzenia na apelu zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursie graficznym o nazwie „Rusz głową i stwórz zakładkę kolorową”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Miliczu, w ramach Jubileuszu Odzyskania Niepodległości. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas V-VII.

Laureatami tego konkursu byli:

I miejsce – Nadia Rybka kl. VII,

II – miejsce – Miłosz Michalski kl. V,

III- miejsce – Karolina Bazak kl. VIa.

Opiekunami tego konkursu byli: p. Milena Raburska, p. Iwona Mensfeld – Rucińska i p. Elżbieta Raburska.

W ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole w miesiącu marcu odbył się szkolny konkurs plastyczny na zakładkę patriotyczną do książki. Z tej to okazji na apelu zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody.  Laureatami tego konkursu okazali się:

I miejsce – Lena Gibasiewicz kl. I,

II miejsce –Szymon Szymanowski kl. I,

III miejsce – Oliwia Sroka kl. II.

Wyróżnienie otrzymali: Wojciech Lipski kl. I, Dominika Pachnik kl. I, Oliwia Kołkowska kl. II i Karolina Bazak kl. VIa.

Organizatorami tego konkursu były: p. Mirosława Janas i p. Izabela Bochyńska.