Zajęcia terenowe w klasie II

We wtorek 14 czerwca na zaproszenie mamy jednego z kolegów udaliśmy się do gospodarstwa Państwa Krysztofiaków we Wziąchowie Wielkim. Ruszyliśmy pod opieką dwóch pań, naszej wychowawczyni Pani Lidki i Pani katechetki Eli. Głównym celem naszej wyprawy był temat przyrodniczy, na żywo chcieliśmy zobaczyć drzewo z ogromnymi kolcami, o którym nasz kolega Alan opowiedział nam już wcześniej. Drzewo, a właściwie jego kolce, robiły ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się, że to drzewo z rodziny akacjowatych. Przy okazji zobaczyliśmy maszyny rolnicze i owczarka niemieckiego o imieniu Luna.

Mama Alana przygotowała niespodziankę, upiekła dla nas pyszne babeczki, zrobiła galaretkę z truskawkami, były świeże owoce i napoje. o poczęstunku był czas na zabawę: skoki na trampolinie, zjeżdżalnia, huśtawka, strzelanie goli do bramki. Podziękowaliśmy za wizytę, bogatsi o wiedzę, wrażenia i z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy.

Natomiast 24 czerwca nasza klasa wraz z wychowawczynią pojechała na ognisko integracyjne do Wodnikowa Górnego. Miejscem docelowym był plac zabaw. Tutaj czekało już na nas ognisko przygotowane przez mamę Wojtka – Panią Iwonę. Samodzielnie smażyliśmy kiełbaski. Pani Iwona upiekła dla nas pyszne ciasto. Po zjedzonym posiłku był czas na zabawę. Można było pojeździć rowerem, gokartem, pograć w piłkę, poskakać na skakance, tworzyliśmy też obrazy kolorową kredą na kostce. Były też tańce przy muzyce. Podziękowaliśmy Pani Iwonie i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.