Górecznik

23 i 24 czerwca 2021 przedszkolacy z gruy 0 A i O B oraz uczniowie klas I i II pojechali na wycieczkę do Górecznika. Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości, nt. owadów i zwierząt. Po ścieżkach edukacyjnych oprowadzali nas przewodnicy. Podczas zwiedzania ścieżki „Zwierzęta- nasza zagroda” uczniowie utrwalili 4 pory roku, zaobserwowali co zwierzęta robią wiosną, latem, jesienią i zimą. Dzieci już wiedzą jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę, potrafią karmić kozy, kucyki i konie.

Natomiast podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej „Owady-co w trawie piszczy” dzieci dowiedziały się jak odróżnić owady od pajęczaków, które owady są pożyteczne dla przyrody, a które są szkodnikami. Niektórzy uczniowie mieli sporo czasu na zabawy na placu zabaw. Dużym powodzeniem cieszyła się przejażdżka kolejką i zjeżdżanie na pontonach. Na zakończenie posilili się frytkami i lodami siedząc na pięknym tarasie nad wodą.
Działanie zostało zrealizowane dzięki realizacji projektu pt. „Wychodzimy z ławek. Dolina Baryczy, poznaj swoją okolicę” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.