FOTOSAFARI  PO  STAWACH  MILICKICH

Dzięki współfinansowaniu działalności edukacyjnej z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych w dniu 6 maja uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawczyniami p. M.Matylak i p. E.Muszalską udali się do Rudy Sułowskiej, aby wziąć udział w akcji „Poznaj swój park krajobrazowy”. Pan Leszek Matacz pracownik DZPK, był naszym przewodnikiem, który opowiadał o cyklu hodowlanym w stawach milickich, historii stawów oraz prowadził obserwacje ptaków.

Trasa wycieczki przebiegała przez rezerwat, który jest zamknięty dla ruchu turystycznego. Wycieczka elektrycznym pojazdem cichobieżnym, nie płoszy ptactwa i nie ma negatywnego wpływu na środowisko, dlatego to FotoSafari jest jedyną okazją do zobaczenia tego unikatowego obszaru, poznania specyfiki hodowli ryb słodkowodnych i obserwacji ptaków z Rezerwatu Stawy Milickie. 

Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do restauracji na obiad oraz otrzymali upominki promujące Dolinę Baryczy.  

Poczet sztandarowy

Dnia 3 maja 2025 r. poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Lena Gibasiewicz, Maja Swat i Gracjan Chodacki, uczestniczył w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Zainaugurowała ona uroczyste obchody jednego z najważniejszych świąt narodowych- Święta Konstytucji 3 Maja.
Następnie uczestnicy udali się pod Urząd Miejski skąd nastąpił start korowodu majówkowego.
Bardzo dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły.

Jak to było z Konstytucja 3 Maja

Jak to było z Konstytucja 3 Maja.🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Z okazji 234 rocznicy uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas V i VI. Zgromadzona w sali społeczność szkolna wysłuchała piosenki „Żeby Polska”, przypomniała sobie, jak Polska przed tym ważnym wydarzeniem walczyła z innymi państwami, na czym polegało liberum veto. Odbyły się także obrady sejmu. Nie zabrakło również ważnych postaci związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli sobie władców państw, którzy chcieli zająć nasze tereny. Było także wystąpienie króla Stanisława Augusta. Zwieńczeniem apelu była piosenka „Mazurek 3 Maja” i taniec z kwiatami.