Bociania Wioska

We wtorek 21 września 2021r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Rudy Sułowskiej nazywanej „bocianią wioską. Wyjazd miał charakter krajoznawczo – turystyczny i składał się z dwóch części- terenowej i warsztatowej. W pierwszej części uczestnicy otrzymali lornetki i kamery a następnie kręcili na terenie Stawów Milickich krótkie filmy o ptakach i innych zwierzętach. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Tradycji i Rybactwa, w którym obejrzeli wystawę eksponatów Spółki prezentującą historię gospodarstwa rybackiego Stawy Milickie. Uczniowie odwiedzili także Zwierzyniec, w którym znajdowały się zwierzęta hodowlane takie jak: owce, kozy, osły, koniki polskie, kucyki, kury, kaczki, gęsi i indyki.

Druga cześć- warsztatowa polegała na montażu przez uczniów krótkiego filmiku przyrodniczego na podstawie materiałów własnych oraz udostępnionych przez organizatorów.
Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu pt. „Wychodzimy z ławek. Dolina Baryczy, poznaj swoją okolicę” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.