Rodzinny Park Przygód Górecznik

W poniedziałek 20 września odbyła się wycieczka przedszkolaków z grupy „O”B i uczniów klasy II do zajazdu „Górecznik” w Przygodzicach. Pobyt w rodzinnym parku rozpoczął się od zwiedzania ,, Mini ZOO”. Dzieci podziwiały dumne pawie, przyjacielsko nastawione koziołki, kucyki, strusie oraz inne egzotyczne zwierzątka. Następnie udały się na wysepkę do domku Czerwonego Kapturka. Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej „Owady-co w trawie piszczy” dzieci dowiedziały się jak odróżnić owady od pajęczaków, które owady są pożyteczne dla przyrody a które są szkodnikami.

Jednak główną atrakcją wycieczki był park przygód, gdzie radościom i figlom nie było końca. Dużym powodzeniem cieszyła się przejażdżka bajkową kolejką i zjeżdżanie na pontonach. Po aktywnie spędzonym czasie, dzieci wróciły z wycieczki zmęczone, ale zadowolone. Każde z nich na pamiątkę otrzymało torebkę z niespodzianką.

Działanie zostało zrealizowane dzięki realizacji projektu pt. „Wychodzimy z ławek. Dolina Baryczy, poznaj swoją okolicę” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.