Remonty w szkole w trakcie ferii zimowych.

Przerwa w zajęciach dydaktycznych to aktywny okres remontowy.

➡ NOWA ŁAZIENKA

Sukcesem jest zrealizowany w ciągu dwu tygodni kapitalny remont uczniowskiej toalety, który był możliwy dzięki środkom uzyskanym w ramach Inicjatywy Lokalnej. Pierwszym działaniem była wymiana okien. Następnie całkowicie wymieniono instalację wodno-kanalizacyjna, elektryczną, zbito stare i położono nowe tynki oraz glazurę i terakotę. Zainstalowano nowe geberity, sanitariaty , kabiny toalet ,oświetlenie oraz lustro .Całość utrzymana w ciepłych pastelowych barwach tworzy klimat estetyki i dbałości o higienę. Remont toalety ma również aspekt wychowawczy. Uczniowie szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Wzorowa łazienka”, w którym znaleźli się w grupie laureatów, otrzymując jako nagrodę roczny zapas środków czystości firmy Domestos .Akcja ta była jednym z zadań realizowanych w szkole w ramach promocji zdrowego stylu życia.
Większą część remontu w wysokości 12600 zł. Sfinansowano  z Inicjatywy Lokalnej. Pozostały kosz ok.8000 zł szkoła pokryła z własnego budżetu.

➡ SIEĆ INTERNETOWA
Drugą ważną inwestycją, która została zrealizowana w trakcie ostatnich dwu tygodni było zainstalowanie sieci internetowej w całym budynku szkoły. Inwestycja, której wartość wyniosła 13000 złotych, szkoła pokryła w jednej trzeciej. Pozostałą część kosztów poniosła firma Zapnet, wykonawca zadania, w ramach umowy o użyczeniu powierzchni dachu szkoły na maszt antenowy .Sieć internetowa w placówce to pierwszy krok do zwiększenia komputeryzacji szkoły w celu efektywnego wykorzystania technologii informacyjnej i komunikacyjnej w dydaktyce oraz administrowaniu placówki.

 


 ➡ ODNOWIONE ZABYTKOWE DRZWI
W październiku zostały odnowione zabytkowe drzwi do wejścia głównego szkoły ,które odrestaurował pan Marian Nowicki.
Podczas prac naprawczych okazało się, że pod jedną z listewek znajduje się napis informujący o wykonawcy oraz czasie powstania  drzwi. Zostały one wykonane w 1877  roku .

 ➡ PRZYJAZNY POKÓJ NAUCZYCIELSKI
W październiku został pomalowany pokój nauczycielski, który ozdobiły nowe karnisze i firany. Całości dopełniają reprodukcje martwej natury współgrające ze stylem mebli i wnętrza. W efekcie pomieszczenie zyskało ciepły, miły klimat, który oddziałuje na nastroje całego grona pedagogicznego.

 ➡ KOLEJNY ETAP INSTALACJI MONITORINGU
Dzięki wsparciu Rady Rodziców zrealizowano w szkole kolejny etap monitoringu. Nowe kamerki zostały skierowane na teren wokół placu zabaw. Dzięki rozwijającej się stopniowo sieci szkoła staje się miejscem coraz bardziej bezpiecznym i zapewniającym komfort dzieciom oraz rodzicom.

 ➡ REMONT KOMINA
Firma kominiarska „Florian” wykonała naprawę górnej części komina, montując u szczytu  zabezpieczenie-obręcz z ocynkowanej stali. Naprawa pozwoli na bezpieczną eksploatację systemu grzewczego w bieżącym sezonie. W perspektywie komin wymaga gruntownego remontu.

Znalezione obrazy dla zapytania remontZłożyliśmy wnioski w ramach Inicjatywy Lokalnej ogłoszonej przez Gminę Milicz na remont toalety dziewcząt oraz modernizację jednej sali lekcyjnej. Naszą inicjatywę poparł Przyjaciel Szkoły Pan Edward Rybka, deklarując wkład finansowy, za co serdecznie dziękujemy.