e-Dziennik
Erasmus+
BIP
Godziny lekcyjne
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

PostHeaderIcon „W krainie włoskich melodii”

We wtorek 14 maja odbył się w naszej szkole kolejny koncert artystów NFM we Wrocławiu „W krainie włoskich melodii”. Spotkanie poświęcone było muzyce z Półwyspu Apenińskiego, która odegrała ogromną rolę w kształtowaniu się całej twórczości europejskiej. Artyści z zespołu „Il Canto” zabrali młodych słuchaczy w niezwykłą podróż, od wokalnej wielogłosowości, poprzez muzykę instrumentalną i operową aż do piosenek takich jak „Mamma Maria” czy „Nie płacz kiedy odjadę”. Następny koncert, pod tajemniczym tytułem „Chatka na kurzej stopce” już w czerwcu !

PostHeaderIcon „Dla lasu dla ludzi – domek dla Mai i Gucia”

Dnia 14 maja 2019r. przy Domu Drzewa w Wałkowej odbyło się podsumowanie konkursu „DLA LASU DLA LUDZI – DOMEK DLA MAI I GUCIA” półfinału konkursu realizowanego przez Nadleśnictwo Milicz.
Celem konkursu było kształtowanie świadomości odnośnie roli dzikich owadów zapylających i postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni w odniesieniu do otaczającej nas przyrody i zwierząt.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon MAT MIX

14.05.2019r. w Cieszkowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego MAT-MIX. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego a byli to w kategorii klas III-IV Marta Ostrowska i Hania Toboła, w kategorii klas V-VI Marcel Marczyk i Szymon Mamczak a w kategorii klas VII-VIII Julian Stachura, Weronika Krzyżanek i Natalia Szpak. Uczestnicy konkursu mieli 45 minut na rozwiązanie 8 zadań zamkniętych i 2 zadań otwartych. Po napisaniu testu uczniowie udali się do zabytkowego kościoła w Cieszkowie aby poznać jego historie.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Spektakl „Dzika Afryka”

Ciekawość zaprowadziła już niejednego podróżnika w nieznane lądy. Uczniowie klas 0-III chcąc przeżyć fascynującą przygodę wybrali się do kina „Przedwiośnie” na spektakl pt. „Dzika Afryka” zaprezentowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Spektakl wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Dzieci poczuły się odkrywcami nieznanego lądu.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Opłaty za obiady – czerwiec 2019

OPŁATY ZA OBIADY
CZERWIEC 2019
ZUPA – 19,50 zł
II DANIE – 45,50 zł
RAZEM – 65,00 zł

WPŁAT NA MIESIĄC CZERWIEC NALEŻY DOKONAĆ DO 31.05.2019 r.
PO TYM TERMINIE NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZAPISANIA SIĘ NA OBIADY W CZERWCU.

PostHeaderIcon Agresja i przemoc rówieśnicza oraz ich konsekwencje.

Dnia 7 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie klas V-VIII z panią sierżant Aleksandrą Piłaszewicz nt. bezpieczeństwa w sieci, agresji i przemocy rówieśniczej.Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Miliczu omówiła problem zachowań agresywnych i przemocowych wśród dzieci i młodzieży. Uświadomiła uczniom, że przyjmują one różne formy, np. wulgarne słownictwo, obmawianie, wyszydzanie, izolowanie od grupy, zastraszanie, znęcanie się fizyczne.

Czytaj dalej »

PostHeaderIcon Konkurs Plastyczny „Krajobraz Naszej Ojczyzny” dla klas IV-VIII

Zakończył się konkurs plastyczny „Krajobraz Naszej Ojczyzny”. Wpłynęło 11 wspaniałych prac przedstawiających Polskę piękną, kolorową, radosną z przepięknymi krajobrazami. 
Gratulujmy wszystkim talentu, pomysłowości, a nade wszystko – chęci do działania. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie tak pięknie potrafią wyrazić dumę ze swojej Ojczyzny….
Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Noskowicz kl.Va, Nadia Walczak kl.Va
II miejsce – Wiktoria Frankiewicz kl.Vb,
III miejsce – Nina Jarus kl.Vb
Wyróżnienia: Dominika Siwiec kl.Va, Marcel Marczyk kl.Vb

Prace oceniała komisja w składzie: p.Beata Walerjańczyk, p.Elżbieta Raburska, p.Lidia Turczynowska

PostHeaderIcon Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty odbyły się 25 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie. Uczestnicy OTWP pod okiem profesjonalnych instruktorów uczestniczyli w strzeleckich zawodach z karabinku i KBKS-u o puchar Prezydenta Miasta Lubina.
Najlepsza w powiecie milickim, w kategorii szkół podstawowych, Lena Kamieńska z klasy Vb zajęła VI miejsce na 26 uczestników.

Gratulujemy Lenie!

PostHeaderIcon Spotkanie z pedagogiem i psychologiem

W ramach obchodów Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące problematyki niepełnosprawności. Panie prowadzące z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno- Wychowawczego omówiły z uczniami zagadnienia dotyczące różnic między ludźmi, które można podzielić na te widoczne gołym okiem oraz te, które pozostają ukryte. Podczas spotkania uczniowie klas V dowiedzieli się, jak funkcjonuje osoba autystyczna; poznali w jaki sposób odbiera dźwięki i odbiera bodźce. Ważnym zagadnieniem poruszanym przez prowadzące był również temat tolerancji, czy jesteśmy osobami tolerancyjnymi wobec siebie, czy oceniamy siebie sprawiedliwie, czy każdy z nas musi być taki sam? Zajęcia zakończyły się ciekawymi eksperymentami, w których uczniowie z chęcią uczestniczyli. Serdecznie dziękujemy Paniom z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczemu za przeprowadzenie zajęć.

PostHeaderIcon Ósmoklasiści poznawali ofertę edukacyjną milickich szkół.

W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy ósmej pod opieką p.pedagog- Karoliny Woźnej i p.wychowawczyni Iwony Mensfeld-Rucińskiej mieli okazję poznać ofertę edukacyjną dwóch milickich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

Czytaj dalej »

Logo szkoły

Wspiera nas:
PZU pomoc to moc
PZU Fundacja
zDolny Śląsk Lokalnie
Edukacja dla Doliny Baryczy
Instaling
Szkolny Klub Wolontariatu
Przylądek Nadziei
Zdrowie
Bieg po zdrowie
Czyste powietrze
Trzymaj formę
Dzień Tabliczki Mnożenia
Bezpieczna szkoła
Akademia Puchatka
Schronisko
Dzień Godności