WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Pierwszego grudnia grupa uczniów z klas 4,7 i 8 wraz z wychowawcami wybrała się do Wrocławia. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji z programu „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej w Panoramie Racławickiej, gdzie uczniowie przez 45 minut zdobywali wiedzę z dziedziny historii, języka polskiego, plastyki, wiedzy o kulturze. Lekcja była przeprowadzona w Małej Rotundzie przez historyka sztuki i plastyka, mgr Izabelę Trembałowicz-Chęć.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zajezdni tramwajowej Borek i była niespodzianką związaną z patronką naszej szkoły, Wandą Rutkiewicz, gdyż udostępniono nam tramwaj nazwany imieniem himalaistki. Była też możliwość do przypomnienia kilku faktów z życia Pani Wandy Rutkiewicz. Uczniowie również poznali specyfikę pracy maszynisty i działanie samego tramwaju. Pani Maszynistka zabrała nas na przejażdżkę tramwajem przez cały Wrocław, po drodze opowiadając i wskazując ważne i interesujące punkty na mapie stolicy Dolnego Śląska. Pojazd dowiózł dzieci do kolejnego punktu wycieczki, czyli Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, gdzie od razu rozpoczęliśmy zwiedzanie muzeum i warsztaty bożonarodzeniowe oraz wysłuchaliśmy wykładów z historii Dolnego Śląska.

Po dwugodzinnym pobycie w Muzeum udaliśmy się na posiłek i zwiedzanie wrocławskiej Starówki. Podczas spaceru po zabytkowym rynku przewodnik opowiadał uczestnikom wycieczki o mijanych zabytkach. Dzięki pięknym dekoracjom na Jarmarku Bożonarodzeniowym uczniowie mogli się nacieszyć świąteczną atmosferą.