Tydzień Polski

W dniach 7-10 listopada w szkole odbył się Tydzień Polski. Poszczególne klasy na swoich gazetkach klasowych eksponowały wybrane zagadnienia z historii odzyskania niepodległości. W dniu 10 listopada odbył się uroczysty apel, który zgromadził całą społeczność szkolną.
Klasa VIII przedstawiła sondaż 🎤 wiedzy o historii odzyskania niepodległości, przeprowadzony wśród nauczycieli i uczniów.
Następnie odbył się konkurs pieśni 🎙odśpiewanych z werwą przez uczniów klas od pierwszej do ósmej.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła klasa I🥇, drugie klasa II🥈, a trzecie klasa III🥉.
 
W kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsca zajęły ex aequo klasy: IV🥇,V🥇,VI🥇. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy VIII🥈,a trzecie przyznano klasie VII🥉.

Następnie odbył się quiz wiedzy historycznej🫅, w którym wzięli udział przedstawiciele klas od V do VIII. Pierwsze miejsce zajął tandem uczennic z kl. VIII🥇, drugie klasa V🥈, trzecie klasa VI🥉, a czwarte klasa VII.
 
Uczniowie podczas Tygodnia Polskiego 🇵🇱 chętnie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, poznawali i przyswajali sobie informacje związane z rocznicą odzyskania niepodległości, mieli świadomość ważności obchodów tego święta oraz wyrażali szacunek do hymnu, flagi i godła polskiego.