Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im.Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim

3 listopada od samego rana wśród uczniów klasy I panowała świąteczna atmosfera. Elegancko ubrani pierwszoklasiści z biretami na głowach oraz niezwykła dekoracja sali gimnastycznej sprawiły, że ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Apel poprowadziła uczennica klasy VIII Hanna Toboła oraz uczennica kl.II Zosia Kamieńska, które przywitały wszystkich zebranych. W gronie gości znalazła się duża grupa rodziców pierwszoklasistów.
Na szkolną salę bohaterowie dnia wkroczyli przy dźwiękach poloneza w asyscie kolegów z kl.VIII. Dzieci z wdziękiem prezentowały swoje umiejętności w formie programu artystycznego, opowiedzieli zebranej publiczności o polskich miastach, wsiach i rzekach. Po burzy oklasków w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Posacka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Po złożeniu przysięgi pani Dyrektor i Wicedyrektor przypięły uczniom tarcze szkolne. Do życzeń dołączyli się również przedstawicielki gminy Milicz panie Aleksandra Wencek i Agnieszka Kołkowska oraz przedstawiciel rodziców pani Natalia Ulińska, którzy obdarowali uczniów drobnymi prezentami. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Po tym udały się z zaproszonymi gośćmi do sali relaksu na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów pierwszoklasistów.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH, A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!