Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października 2022r. nasza szkoła po raz szósty włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ✖️. Przygotowania do egzaminu rozpoczęły się w poniedziałek 3 października. W holu szkoły pojawiła się tematyczna gazetka przygotowana przez uczestników koła naukowo-projektowego, na której od poniedziałku do czwartku pojawiały się „Hasła dnia” zawierające najtrudniejsze przykłady mnożenia. Nieznajomość hasła skutkowała zabraniem fantów od pytanych uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali sowę 🦉, którą musieli pokolorować i uzupełnić liczbami, drugoklasiści przeprowadzali ją 🦉przez zawiłe labirynty, a uczniowie klasy trzeciej składali puzzle, kierując się wynikami tabliczki mnożenia. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w zabawie „Stacje zadaniowe”, która wzbudzała wiele emocji.

W piątek, w dniu podsumowującym całą akcję, punktualnie o godzinie 8.00 w holu szkoły odbył się apel, podczas którego koordynator przedstawił zasady i harmonogram egzaminów, a wicedyrektor p. Beata Walerjańczyk oficjalnie otworzyła obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Egzaminy ustne przeprowadzili egzaminatorzy:
Z klasy 8:
✔️Marta Ostrowska,
✔️Monika Porębiak,
✔️Hanna Toboła
Z klasy 7:
✔️Julia Pasznicka,
✔️Oliwia Sroka
✔️Aleksandra Banasiak
 
Egzamin z tabliczki mnożenia zdawali nie tylko uczniowie, ale również pracownicy szkoły. Każdy, kto uzyskał pozytywny wynik z egzaminu, otrzymał odznakę Mistrza Tabliczki Mnożenia, certyfikat 📃 i słodką niespodziankę 🍫.
 
Z każdej klasy komisja wyłoniła klasowego mistrza tabliczki mnożenia, a następnie szkolnego mistrza tabliczki mnożenia, którym w roku szkolnym 2022/2023 została 🏆Hanna Adamczewska z klasy ósmej.
 
❗️Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:
🏅Kl. III Fabian Olejniczak
🏅Kl. IV Kacper Siwiec i Aleksander Nowacki
🏅Kl. V Katarzyna Leszczyszyn
🏅Kl. VI Szymon Szymanowski
🏅Kl. VII Oliwia Sroka
🏅Kl. VIII Hanna Adamczewska
 
Gratulujemy!