Spotkanie informacyjno-adaptacyjne

W dniu 16.05.2019 r. odbyło się spotkanie informacyjno-adaptacyjne dla dzieci, które od września będą po raz pierwszy uczęszczać do naszego przedszkola. Dzieci poznały się nawzajem oraz wzięły udział w ciekawych zajęciach przygotowanych przez panią Dorotę Peć i Monikę Cierniejewską. Debiutujące przedszkolaki poznały się wzajemnie, a następnie wraz z rodzicami napisały swoje imiona na etykietach, które ozdabiały różnymi naklejkami. Kolejną atrakcją było utworzenie pociągu i poznanie wszystkich stacji (tj. kącików w sali) przy piosence pt. „Jedzie pociąg z daleka”.

W dalszym etapie spotkania dzieci w formie zabawowej poznały rozkład dnia w przedszkolu. Na gości czekała również niespodzianka w postaci balonów, na których pisakami malowały wesołą lub smutną buźkę. Na szczęście wszystkie baloniki miały radosne minki. Odbyły się również zajęcia kulinarne, podczas których dzieci robiły sałatkę owocową. Spotkanie adaptacyjne upłynęło w miłej atmosferze zachęcającej dzieci do przyjścia do przedszkola 1 września.

Na pytania rodziców odpowiedziała dyrektor szkoły ,która również wzięła udział w spotkaniu, zapowiadając cykl warsztatów adaptacyjnych w ostatnim tygodniu wakacji.