Pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej we Wziąchowie Wielkim.

14 uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni Elżbiety Poradzisz przygotowywało się do uroczystości pasowania od początku roku szkolnego.
 26 października od samego rana wśród uczniów klasy I panowała świąteczna atmosfera. Elegancko ubrani pierwszoklasiści z biretami na głowach oraz niezwykła dekoracja sali gimnastycznej sprawiły, że ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Apel poprowadziły uczennice klasy VIII Zuzanna Rybka oraz Jagoda Molska, które przywitały wszystkich zebranych. W gronie gości znalazła się duża grupa rodziców pierwszoklasistów.

Na szkolną salę bohaterowie dnia wkroczyli przy dźwiękach poloneza z biało- czerwonymi różami w rękach, nawiązując do ważnego w historii Polski momentu. Dzieci z wdziękiem prezentowały swoje umiejętności w formie programu artystycznego. Po burzy oklasków w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Małgorzata Posacka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych, wśród których znaleźli się: Lena Krysztofiak, Patryk Burszowski, Maja Swat, Zuzanna Walkowiak, Antonina Organista. Wojciech Waleński, Blanka Burszowska, Oliwia Krawiec, Aleksandra Rybka, Wojciech Bajodek, Maja Zmyślona, Katarzyna Leszczyszyn, Filip Stefaniak, Magdalena Bolińska.
Po złożeniu przysięgi pani Dyrektor dokonała symbolicznego zawiązania społeczności uczniów, którą wyrażał bukiet biało-czerwonych róż, ułożony przez pierwszoklasistów. W imieniu starszych kolegów uczeń Julek Stachura życzył młodszym kolegom sukcesów w nauce oraz zapewnił o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również dyrektor szkoły pani Małgorzata Posacka oraz rodzice, którzy obdarowali swoje pociechy prezentami.
Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Po tym udały się z zaproszonymi gośćmi do sali wiejskiej we Wziąchowie Wielkim na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klasy pierwszej.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszaków.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH, A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!