Niezwykła charytatywna zabawa andrzejkowa

W sobotę 24.11. w świetlicy wiejskiej w Bartnikach odbyła się zabawa charytatywna zorganizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły, w której wzięło udział 100 osób. W realizację przedsięwzięcia zaangażowała się cała społeczność szkolna. Starannie przygotowana i gustownie udekorowana świetlica przypominała elegancką restaurację, zadziwiając pięknymi różowo-liliowymi ozdobami, eleganckim nakryciem stołów, o których piękno zadbała nauczycielka religii Elżbieta Raburska. Bogate menu zapewniły zaangażowane w pomoc mamy pod kierunkiem pani Marii Rachwalskiej.

Nie zabrakło różnorodnych pieczeni, rolad, zrazów, gołąbków, krokietów z barszczem, flaczków, zupy węgierskiej oraz urozmaiconego zimnego bufetu. Całonocną obsługą zajęły się mamy uczniów. Muzykę zapewnił zespół „Afekt”, który umiejętnie dostosowywał repertuar do oczekiwań gości, grając zarówno stare standardy, jak i najnowsze przeboje, dzięki czemu parkiet był nieustannie pełen tańczących.
Goście zostali uroczyście powitani prze dyrektor szkoły Małgorzatę Posacką, przewodniczącą Rady Rodziców Beatę Gibasiewicz oraz przedstawicieli uczniów-Zosię Psiuk i Marcela Marczyka. Dzieci dziękowały przybyłym za obecność, a organizatorom za działania na rzecz szkoły, dzięki którym staje się ona coraz bardziej atrakcyjna. To już trzecia zabawa charytatywna organizowana przez Radę Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na szczytny szkolny cel. W roku 2016 zakupiono sztandar, w 2017 wykonano „zieloną klasę”, a w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na urządzenie zewnętrznej siłowni dla uczniów starszych klas.
Sukces przedsięwzięcia był możliwy dzięki życzliwości licznych sponsorów, którzy przekazali fanty na loterię. Główna nagroda ufundowana przez firma Integra Sofa z Czeszyc to nowoczesny narożnik ,a wśród wielu atrakcyjnych nagród znalazł się także odkurzacz Zelmer, sokowirówka Bosch, żelazko Philips, kosz wędlin od firmy Nowostawski z Krośnic, zestawy firmowe firmy Tarczyński, szafka umywalkowa od firmy Deftrans, myjka ciśnieniowa i kamerka samochodowa od firmy Olejniczak. Różnorodność fantów podniosły bony na usługi:fryzjerskie, kosmetyczne,gastronomiczne,samochodowe, których dużą część zagwarantowała firma Art.-zbyt. Nie zabrakło karnetów na basen przekazanych przez Gminę Milicz. Loterią wzbogaciły różnorodne prezenty rzeczowe przekazane przez dzieci z wszystkich klas wraz z wychowawcami. Jak zawsze w organizacji zabawy pomogli Przyjaciele szkoły państwo Wioleta i Michał Rybkowie, którzy zapewnili również atrakcyjne słodkie nagrody.