Jasełka

Czwartkowy wieczór 15 grudnia upłynął pod znakiem kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Tego dnia w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klasy VI pod opieką p. E. Raburskiej, p. I. Mensfeld-Rucińskiej i p. M. Matylak oraz p. S. Dziurkowskiego wystawili tradycyjne jasełka.
Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Małgorzata Posacka, która złożyła serdeczne życzenia pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia i zachęciła zgromadzonych gości do szczodrych zakupów w czasie kiermaszu. Następnie podczas blisko godzinnego spektaklu można było zobaczyć wędrówkę Maryi i Józefa do Betlejem, a potem poszukiwanie przez Bożą Rodzinę noclegu. Nie zabrakło również pastuszków zaskoczonych blaskiem gwiazdy betlejemskiej i aniołów niosących Dobrą Nowinę. Dramaturgii występowi na pewno dodały walczące o Heroda diabły, które kusiły i mamiły pełnego wątpliwości władcę. W rozterkach rządzącego nie pomogła także wizyta trzech króli, którzy chcieli pochylić głowy przed potężniejszym niż Herod monarchą. Każda scena uświetniona była kolędą, w śpiew której włączali się nie tylko aktorzy, ale i licznie przybyła widownia.

Podsumowaniem wieczoru pełnego wzruszeń, śpiewu i świątecznej magii było przesłanie, że prawdziwe Boże Narodzenie jest tylko wtedy, gdy w zabieganym, skomercjalizowanym świecie nie zapomni się o miłości Boga, który daje nam miłość, radość i nadzieję.