„BohaterON – Wyślij kartkę do powstańca”

W miesiącu wrześniu Szkolny Klub Wolontariatu działający przy naszej szkole przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „BohaterON – Wyślij kartkę do powstańca”.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

Pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego oraz budowanie mostu między pokoleniami – to najważniejsze cele tego projektu. Akcja powstała, by każdy mógł powiedzieć „dziękuję” ludziom walczącym o wolną Polskę, a także poznać historię naszego kraju.

Włączając się w akcję, uczniowie jak i nauczyciele napisali do uczestników Powstania Warszawskiego 24 kartki. Uczniowie, począwszy od najmłodszych z klasy pierwszej aż do tych najstarszych, pisali piękne słowa wdzięczności oddając hołd i szacunek ludziom, którzy walczyli o niepodległą Polskę.