AIESEC

Od 11.06. do 15.06. w ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC nasza szkoła gościła dwoje wolontariuszy: Krita Pongprapapan z Tajlandii oraz Florę Mok z Chin.
Przez cały tydzień prowadzili zajęcia w szkole – oczywiście w języku angielskim. Wolontariusze w trakcie warsztatów opowiadali dzieciom o sobie, swojej rodzinie, przyjaciołach, o krajach, w których mieszkają oraz o zwyczajach, które tam panują, wzbogacając spotkania o prezentacje multimedialne. Uczyli dzieci kilku zwrotów w języku tajskim i chińskim, a także pokazali jak zapisać ich imiona używając pisma tajskiego i chińskiego.

Oprócz warsztatów Krit i Flora prowadzili także zajęcia językowe. Uczniowie dzięki grom i zabawom, do których zaprosili ich studenci, mogli sprawdzić i wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego w praktyce.
Studenci wybrali się również z klasami VIa i VIb na wycieczkę do Piekarni „Rybka” w Gądkowicach, gdzie poznali etapy powstawania chleba, a także wspólnie z uczniami wykonali dekoracje na wypiekach. Następnie odbyło się ognisko, które było świetną okazją do bliższego poznania Krita i Flory.
 
Wolontariusze mieli okazję zobaczyć największą atrakcję naszego regionu, czyli stawy w Dolinie Baryczy. Zwiedzili także Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, w którym zachwycili się szklanymi ozdobami choinkowymi znajdującymi się w Muzeum Bombki.
W dniu 15.06. odwiedził naszą szkołę trzeci gość –Ishan Goyal z Indii, który opowiedział o życiu w Indiach oraz przedstawił ciekawostki dotyczące swojego kraju. Tego samego dnia Krit i Flor wybrali się wraz z klasą V do Zdun, gdzie wspólną zabawą z uczniami na kręgielni i placu zabaw, zakończyli tygodniowy pobyt w szkole.
 
Projekt AIESEC cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy poprzez te spotkania uczyli się potrzebnej wartości w życiu człowieka jaką jest tolerancja. Wizyta zagranicznych gości była też niezapomnianą lekcją wielokulturowości dla wszystkich oraz doskonałą okazją aby sprawdzić i wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego w praktyce.

 

 Zadanie było finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Milicz.