Savoir vivre

Savoir vivre powinien znajdować miejsce w każdej dziedzinie życia. Każdy człowiek powinien dbać o to, by dobre maniery były jego etykietą. Mając na uwadze, że nawyki stylu bycia kształtują się od najmłodszych lat w ramach realizacji projektu Wrocław – bliżej kultury dofinansowanego przez Fundację PZU 13 października zostały zorganizowane zajęcia nt. zachowania się w miejscach kultury i sztuki, połączone z koncertem „Kompozycje, że palce lizać” prowadzone przez artystów z Narodowego Forum Muzyki.
Jednym z ważniejszych wyznaczników etykiety w teatrze jaki podkreśliła pani prowadząca, jest ubiór. Strój musi być strojem eleganckim.  Poza ubiorem bardzo ważny jest sposób, w jaki należy się zachowywać przed oraz w trakcie sztuki. Jeśli wybieramy się do teatru, to powinniśmy się wcześniej zapoznać z tematem sztuki. Oczywiste było dla naszych uczniów, że w trakcie przedstawienia nie można rozmawiać i przeszkadzać innym.
Uczniowie szybko mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i w kulturalny sposób uczestniczyć w koncercie i wysłuchać utworów: „Bułka z masłem” W. A. Mozarta, „Pstrąg” F. Schuberta, „Taniec chiński” P. Czajkowskiego. Podczas koncertu mali melomani zobaczyli i usłyszeli trzy instrumenty: pianino elektryczne, wiolonczelę oraz flet poprzeczny.
Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom, koncercie dzieci nauczą się jak kulturalnie zachowywać w miejscach kultury i sztuki i będą stanowić wzór do naśladowania.

Zadanie było finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Milicz.

Wspiera nas:

PARTNER FUNDACJA PZU

glucovance price in pakistan