Do widzenia przyjaciele…

W czwartek, 20 czerwca uczniowie klasy ósmej podczas uroczystego apelu pożegnali się ze społecznością Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz we Wziąchowie Wielkim. Po przywitaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i młodszych kolegów i koleżanki przekazali sztandar szkoły uczniom klasy VII: Lenie, Oliwii i Szymonowi, którzy od tego momentu będą godnie reprezentować szkołę podczas różnych uroczystości. Następnie przy utworze Zdzisławy Sośnickiej „Aleją gwiazd” ósmoklasiści ostatni raz jako uczniowie naszej szkoły wkroczyli do sali gimnastycznej. We wzruszających słowach mówili o zakończeniu pewnego etapu w ich życiu, dotarciu do drugiego brzegu, by stąd wyruszyć dalej, po nowe doświadczenia, przeżycia, wrażenia. Zdobywać szczyty, krok za krokiem, nie zatrzymując się. W hip-hopowym stylu zaśpiewali utwór „Na szczycie” GrubSona.

Następnie wychowawczyni, p. Elżbieta Raburska, przedstawiła swoją prezentację o uczniach „Okiem belfra”. Po pokazie ósmoklasiści podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas, wręczając przepiękne kwiaty. Nie zapomnieli także o swojej wychowawczyni, która zawsze ich motywowała do pracy i życzliwie traktowała oraz o rodzicach, którzy byli wyrozumiali, pełni miłości i wiary, nauczyli szacunku i wspierali w trudnych chwilach. Kolejnym elementem była prezentacja zdjęć z różnych etapów szkolnego życia ósmoklasistów, która została przyjęta z dużym entuzjazmem przez wszystkich obecnych oraz filmik z zasadzenia pięknego klonu, który zostanie pamiątką po absolwentach Anno Domini 2024. Po programie artystycznym głos zabrała p. dyrektor Małgorzata Posacka, która w poetyckiej metaforze nazwała ósmoklasistów okrętem, który dobił do brzegu, by wyruszyć w dalszą podróż, która będzie równie fascynująca. Następnie ogłosiła, iż Absolwentką Szkoły została Julia Pasznicka.

Kolejnym etapem uroczystości było odebranie świadectw ukończenia szkoły przez uczniów kl.8 oraz wręczenie listów gratulacyjnych i podziękowań szczególnie zaangażowanym rodzicom. Następnie radny gminy Milicz, p. Piotr Boliński, odczytał list p. burmistrza Wojciecha Piskozuba oraz ogłosił, że Julia Pasznicka otrzymała nagrodę burmistrza za najwyższą średnią w szkole.

Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie ósmoklasistów, którzy przyrzekli dbać o honor szkoły i jej tradycje, zdobytą wiedzę wykorzystywać jak najlepiej w dalszym życiu, pielęgnować historię i nieść zaszczytne miano absolwenta szkoły.

Na koniec Nadia Gendera zaśpiewała piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”, a uczniowie kl.I-III wręczyli starszym koleżankom i kolegom drobne upominki.

Absolwenci, rodzice, nauczyciele spotkali się jeszcze przy torcie i kawie w sali nr 6.