Wyjazd klas 0-III do Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury

5 i 6 grudnia 2018r. uczniowie klas I-III i dzieci z grup przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyli w wyjeździe do Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury. 5 grudnia pojechali uczniowie klas I-III, a 6 grudnia dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych. Wszyscy uczestniczyli w tych dniach w wróżbach ,,andrzejkowych oraz ,,Mikołajkach”. Wróżby ,,andrzejkowe” w bardzo ciekawy sposób przeprowadziły pracownice muzeum, opowiadając o dawnych zwyczajach i tradycjach ,,andrzejkowych”.

Następnie uczniowie udali się do przepięknej piwniczki z nastrojowym kominkiem, gdzie czekały na nich pączki i napoje. W trakcie poczęstunku dzieci szukały ukrytych w pączkach karteczek z napisami: ,,Król Andrzej” i ,,Królowa Katarzynka”. Po krótkiej chwili wyłonieni zostali król i królowa, a na ich głowach spoczęły piękne korony.
Po miłym poczęstunku uczniowie otrzymali paczki mikołajkowe. Na tym jednak niespodzianki nie skończyły się, gdyż uczniowie klas I-III skorzystali jeszcze z pobliskiej kręgielni, gdzie mogli spróbować sił w grze w kręgle.
W drodze do szkoły jeszcze długo słychać było entuzjastyczne opowieści dzieci o udanej wycieczce.