Wycieczka do Poznania

4 listopada 2021r. uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Poznania. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starego Rynku oraz pobyt w Rogalowym Muzeum Poznania. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru z przewodnikiem po Starym Rynku, na którym dzieci obejrzały domki budnicze, fontanny, ratusz oraz kościół. Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie mieli okazję obejrzeć największą atrakcję – trykające się koziołki, a legendę o nich opowiedział przewodnik. Pomimo, że koziołki oglądaliśmy w kroplach deszczu, zachwycone dzieci zareagowały spontanicznymi oklaskami.

 
Następnie poszliśmy do Rogalowego Muzeum Poznania, które również usytuowane jest na Starym Rynku, z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Uczniowie mogli tam poznać specyfikę, gwarę oraz symbole regionu wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Swiętomarcińskich. Pokazy odbywały się w kameralnej swobodnej atmosferze, z humorem i interakcją z uczniami. Na koniec pokazu dzieci otrzymały rogale świętomarcińskie, które bardzo im smakowały.
Nasz pobyt zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji. Trochę mokrzy, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Wycieczka w większości sfinansowana była w ramach programu ,,Poznaj Polskę”.