Wielkie sprzątanie Ziemi z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by zrobić Ziemi prezent, zadbać o przyrodę i naturę o miejsce, które nas otacza. Dlatego zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, sołectwa, organizacje społeczne, radnych, działaczy sportowych oraz zakłady pracy, przedsiębiorstwa, firmy na wspólne świętowanie z okazji Dnia Ziemi.
 💡 Jak będziemy świętować?
➡ Ruszamy sprzątać Gminę Milicz, a może nawet i Polskę. „Wielkie Sprzątanie Ziemi 2021 r w Gminie Milicz” odbywa się 22 kwietnia oraz 24 kwietnia 2021 roku.


➡ To wspaniały prezent dla Ziemi! Nie może Ciebie w tym czasie zabraknąć! Tegoroczny Dzień Ziemi niestety będzie odbywać się w cieniu pandemii Covid-19, zatem pamiętajcie o maseczkach i należnym dystansie.
➡ Cel jednak jest bardzo ważny – należy zadbać o nasz dom – naszą Ziemię. Zapraszamy do wspólnej edukacji i działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska.
➡ Wiosna to bardzo dobry czas, by przygotować nasz świat do budzącego się życia.
➡ To doskonała okazja, by zachęcić dzieci, młodzież oraz wszystkich tym, którym zależy na ochronie środowiska do wzięcia udziału w akcji sprzątania ziemi.
Prosimy zgłosić akcję telefonicznie: pod numer telefonu: 883 704 084. Każdy zgłaszający otrzyma worki i rękawiczki, które będzie można odebrać w dyżurce Urzędu Miejskiego, pok.nr 1., już od 16 kwietnia.

Po zakończonej akcji prosimy o podanie informacji o ilości worków z zebranymi odpadami ze Sprzątania Ziemi i miejscu ich złożenia. Na tej podstawie Gmina zleci wywóz odpadów. Informacje można zgłosić telefonicznie: 883 704 084.

Prosimy o przesłanie zdjęć z Waszej akcji, pochwalmy się Waszą proekologiczną postawą. Zdjęcia prosimy przesłać na adres: w.owczarek@milicz.pl., w tytule wpisując miejsce sprzątania i grupę uczestników.
Koordynator akcji: Ewa Bezpałko-Szmigiel, tel. 883704084