W LABIRYNCIE BŁĘDNYCH SKAŁ

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 21 czerwca uczniowie klas siódmej i ósmych wyruszyli w Kotlinę Kłodzką. Droga wiodła nas przez malowniczy teren Przedgórza Sudeckiego, miasto Bardo z bardzo ciekawym mostem gotyckim porównywanym z Mostem Karola w Pradze. Następnie minęliśmy Kłodzko i Duszniki Zdrój docierając do głównej atrakcji naszej wyprawy Błędnych Skał. Labirynt bloków skalnych utworzony w trzeciorzędzie w czasie orogenezy alpejskiej.

Malowniczy labirynt Błędnych Skał zachwycił nas swą oryginalnością i tajemniczością. Wędrując pomiędzy różnorodnymi i ciekawymi formacjami skalnymi, poczuliśmy się, jakbyśmy byli w zupełnie innym świecie – skalnym.
O niezwykłości Błędnych Skał świadczy chociażby fakt, że właśnie w tym miejscu kręcono filmy m.in. „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.
Doświadczony przewodnik Parku Narodowego Gór Stołowych nie tylko oprowadził nas po górach, ale również w dowcipny sposób opowiedział uczniom o ciekawostkach, historii i genezie powstawania Gór Stołowych.
Po wyczerpującej wędrówce udaliśmy się do Muzeum Papieru Czerpanego w Dusznikach Zdrój, gdzie przedstawiono historię i pokazano nam proces powstawania papieru.
Przez cały dzień towarzyszyły nam słoneczna pogoda i wyśmienite humory!