Tydzień Polski

Tradycją naszej szkoły jest Tydzień Polski, który ma na celu godne przygotowanie się do Święta Niepodległości. W tym czasie na lekcjach historii, języka polskiego, muzyki oraz godzinach wychowawczych uczniowie poznają sylwetki wielkich polskich patriotów i śpiewają pieśni patriotyczne. Przygotowywane są również gazetki klasowe o tematyce historycznej: zaborów,I wojny światowej oraz odzyskania niepodległości.

10 listopada był dniem, w którym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli obchody Święta Niepodległości od uroczystego apelu, przygotowanego przez uczniów klasy VII wraz z wychowawczynią p. Sonią Rybką oraz czworo uczniów młodszych klas. W wystąpieniu uczniowie przypomnieli historię i nastroje panujące podczas trwającej 123 lata niewoli, jak również w momencie odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Uroczystość uświetniły przyniesione przez dzieci rekwizyty, charakteryzacja i piękny śpiew szkolnego chóru oraz uczennicy klasy IV Blanki Burszowskiej. Oprawę muzyczną  przygotowała p. Aleksandra Dębska.
Po zakończonym apelu odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali popularne pieśni patriotyczne, takie jak: „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani”, „O mój rozmarynie”, „Jest takie miejsce”, „Piechota”, „Idą leśni”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rota”, „Marsz, marsz Polonia”. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce wyśpiewała klasa III, natomiast w klasach starszych IV-VIII zwycięzcami okazały się ex aequo dwie klasy: IV i VIIIb.
Po Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej delegacje klas V-VIII zmagały się z pytaniami Konkursu Wiedzy Historycznej. Największą znajomością tematu wykazała się klasa VII, zajmując I miejsce.

Projekt Tydzień Polski koordynowali nauczyciele: p. Sławomir Dziurkowski i p. Aleksandra Dębska.