Tydzień Europejski

Kolejny dzień i nowe emocje związane z Tygodniem Europejskim obchodzonym w tym tygodniu w naszej szkole. Kolejni wolontariusze i zajęcia pełne historii związanych z krajami, z których pochodzą, a także okazje do wykorzystania znajomości języków obcych w praktyce. Zobaczyliśmy miedzy innymi liry tureckie i turecki paszport. Udało się rozruszać starszych uczniów i mimo początkowego onieśmielenia z dużym zaangażowaniem brali udział w zaproponowanych aktywnościach, a na zakończenie „pobujaliśmy w chmurach” w gruzińskich wioskach.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ dziś odbywał się konkurs na przebranie za Europejkę i Europejczyka. Po korytarzach wędrowały więc Francuzki, które z uśmiechem witały Rzymianina, kolorowe Hiszpanki, które tanecznym krokiem spacerowały korytarzami szkoły, czy Niemki, które wesoło witały swoich krajan. Nie zabrakło również Polek i Polaków, którzy w pięknych ludowych strojach radośnie prezentowali swoje kolorowe ubrania. Komisja, którą byli wolontariusze, których gościmy w naszej szkole, po analizie i dyskusji wybrała Europejkę i Europejczyka z klas 0-3 i klas 4-8, a zwyciężyli: 

w kategorii klas 0-3 najlepszą Europejką została Liliana Rzepka, a najlepszym Europejczykiem Karol Gmur z gr 0b.

w kategorii klas 4-8 najlepszą Europejką została Wiktoria Frankiewicz z kl. VIIIb, a najlepszym Europejczykiem Krzysztof Maćkowiak z kl. VIIIa.

Gratulujemy!