Światowy Dzień Mycia Rąk

Podniesienie poziomu świadomości w zakresie promowania zdrowia stanowi jeden z kluczowych warunków upowszechniania zdrowych stylów życia. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu skuteczności edukacji zdrowotnej dzieci. Dlatego podjęliśmy decyzję o konieczności włączenia się w akcję Światowego Dnia Mycia Rąk.

Mycie rąk nie jest wcale takie proste, dlatego też postanowiliśmy włączyć się do akcji organizowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Na co dzień ulegamy infekcjom związanymi z zakażeniami przenoszonymi przez brudne ręce. Dlatego też postanowiliśmy w naszej szkole podejść do problemu bardzo poważnie.
Głównym celem naszej akcji było uświadomienie uczniom, jak ważna jest higiena rąk. W każdym zespole klasowym uczniowie zostali dokładnie przeszkoleni w zakresie prawidłowego mycia rąk oraz omówiono kiedy i w jakich okolicznościach nie można zapominać o tej czynność.Po krótkiej pogadance uczniowie doskonalili technikę mycia rąk w szkolnej łazience.
Wszystkie klasy 0– III otrzymały informację dotyczącą Światowego Dnia Mycia Rąk, instrukcję prawidłowego ich mycia, logo akcji – do wklejenia w zeszytach i zaproszenie do wspólnego mycia rąk.