Spotkanie z p. Urszulą Ewertowską

Dnia 22 czerwca odbyło się spotkanie z p. Urszulą Ewertowską – nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i pisarką. Opowiedziała ona uczniom naszej szkoły historie swojego życia, które przyczyniły się do tego, kim została w życiu zawodowym. Pasję do uczenia innych obudziła w niej ukochana babcia- nauczycielka, która tak prowadziła zajęcia, że 5-letnia Ula postanowiła też zostać nauczycielem. Wizyta z mamą w księgarni zaszczepiła pasję czytania książek, a zakupiona wówczas powieść Astrid Lingren towarzyszy p. Uli do dzisiaj. Zapisywanie uczniom zabaw ze swojego dzieciństwa sprawiło, że zrodziła się myśl o napisaniu książki. I tak właśnie powstała „Moja wyspa Bali”, która jest najpopularniejszą powieścią p. Ewertowskiej.

Ciekawostką dla uczniów była informacja, że główna bohaterka, Zuzia, to sama p. Ula, a opowiedziane historie to jej własne życiowe przeżycia z legnickiego podwórka. Następnie uczniowie mieli okazję poznać jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu, który opisała w swej książce autorka- „zabawę w deskę”.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniem przez p. Dyrektor Małgorzatę Posacką autorce za przybycie do naszej szkoły, ciekawe opowieści i wspaniałe książki. P. Dyrektor przypomniała także, że podczas szukania kandydatek na patronkę szkoły, nazwisko p. Ewertowskiej zostało przywołane przez H. Tobołę, uczennicę kl.7. Życzyła również p. Uli, by nadal patrzyła na świat oczyma dzieci. Uczniowie mieli także możliwość indywidualnej rozmowy czy zakupienia i podpisania książek milickiej autorki.
Spotkanie autorskie było ciekawym przeżyciem dla naszych uczniów, a opowieść o budzeniu się pasji na pewno na długo zapadnie w pamięć i skłoni do poszukiwania sposobu na siebie i przemyśleń na temat swoich zainteresowań.