Spotkanie z Anną Marią Sędziak

We wtorkowe przedpołudnie, 3 października odbyło się spotkanie autorskie uczniów z panią Anna Marią Sędziak, autorką książki dla dzieci pt.: „Ptasie opowieści”. Pisarka w swojej książce zaprosiła czytelnika na wyprawę w świat nieznany, niekiedy już zapomniany. Wędrując przez kartki książki, nagle znajdziemy się w krainie, która w subtelny sposób pozwoli nam dostrzec, co w życiu jest mniej ważne, a co najważniejsze. Książka jest w twardej oprawie pięknie ilustrowana dziełami autorki- artystki tworzącej jako Aya art. Dzięki życzliwości pani Anny w szkole zorganizowano wystawę jej prac wykonanych w technice akwareli. W szkole odbył się także konkurs plastyczny pt.: „Ptasie opowieści”, pisarka wręczyła laureatom dyplomy i upominki. Podczas spotkania pisarka odpowiadała na pytania uczniów, które dotyczyły jej zainteresowań, podróży, rodziny, pracy oraz etapów powstawania książki i warsztatu pisarskiego.
Anna Maria Sędziak (z domu Cherubin) na stałe mieszka w Królestwie Danii, urodziła się we Wrocławiu, w dzieciństwie mieszkała w Gądkowicach Zamku i chodziła do naszej szkoły.
Dziękując za spotkanie przewodnicząca SU przypięła pisarce tarczę ucznia naszej szkoły. Pani Ania powiedziała, że będzie ją z dumą nosiła.