„Śniadanie Daje Moc!”

Akcja Śniadanie Daje Moc jest bardzo lubiana przez uczniów. To dzień, w którym nauce towarzyszy wspaniała zabawa, a w każdej klasie unoszą się cudowne zapachy zdrowych i smacznych potraw. Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 14-15 listopada 2018 r. cała nasza szkolna społeczność wzięła  udział w akcji „Śniadanie daje moc!”.

W tym roku, ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję w ciągu dwóch dni. Klasy starsze wykorzystały środowe godziny lekcyjne, młodsze czwartkowe zajęcia. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów, część produktów sfinansowano z Gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przeznaczonych na profilaktykę. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków oraz koktajli wykonanych przy pomocy pań kucharek. Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi wiktuałami. Również pracownicy szkoły i rodzice mieli możliwość wspólnie usiąść przy stole. W tym wyjątkowym dniu mieliśmy okazję spędzić czas wolny w miłej i przyjemnej atmosferze. Takie wspólne spotkania pozytywnie wpływają na atmosferę i dobre samopoczucie w pracy.
Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klas 0-8, nauczycielom, rodzicom, paniom kucharkom za aktywne włączenie się do akcji Dzień Śniadanie Daje Moc! i zorganizowanie wspólnych śniadań. Nasza szkoła bardzo dba o zdrowe nawyki żywieniowe naszych uczniów.