Rośliny w naszej szkole

W marcu tego roku grupa O „A” wraz z paniami E.Poradzisz i B.Manuel, przy pomocy klas 1-3 i zerówki rozpoczęły w szkole wieloletnią akcje hortiterapi, czyli terapii roślinami. Zaczęliśmy od rabatek kwiatowych. Mamy przygotowane dwie rabaty z drewna do kwiatów rosnących wg pór roku. A także krzewy miododajne i owadolubne. Po wielu miesiącach spędzonych w domu na zdalnym nauczaniu, wykorzystaliśmy potencjał szkoły, uczniów i rodziców. Bez ich zaangażowania nie byłoby tego co nam się udało zrobić.

Mamy jedną rabatkę z lawendą, druga z floxami i rozchodnikiem, pomiędzy nimi pięknie będą się wznosić trawy ozdobne i hortensje, na pergolach wić się będzie clematis, a w samym rogu piękną ozdobą będą cudnie pachnące budleje, które swoim zapachem przyciągają niesamowite ilości i gatunki motyli. To na razie początek naszych kroków z hortiterapią, dalsze etapy będziemy przedstawiać później.
Przy okazji pragniemy serdecznie podziękować Państwu Matybom za przywiezienie ziemi i nawozu do naszych rabat, Panu M.Tokarzowi za wykonanie pergoli do clematisów, Panu Z.Zielezińskiemu za wykonanie rabat, Jankowi Waleńskiemu i Bartkowi Matybie za wykonanie najcięższych prac podczas przygotowywania miejsca na rabaty, chłopcom z klasy trzeciej oraz wszystkim którzy nam pomagali.
A tak w skrócie wyglądały nasze prace i efekt końcowy.
Cieszymy się na to co będzie dalej 🙂