Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września 2018 w naszej szkole został zorganizowany dzień głośnego czytania dla klas I-III połączony z konkursem zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka, którego ideą jest propagowanie czytania wśród dzieci. Organizatorzy wykorzystali gadżety nadesłane do konkursu – maskotki Słodziaki, albumy i książkę „Gang Słodziaków”, którą w całości tego dnia przeczytano. Aby nadać uroczystości bardziej podniosły charakter ,uczniowie przyszli w eleganckich strojach, z opaskami na głowach, z wizerunkiem wybranego przez siebie Słodziaka.


Dzień czytania podzielono na III etapy. Pierwszy polegał na kolorowaniu elementu logo Biedronki i przeglądaniu jej gazetek ze zwróceniem uwagi na owoce i warzywa jako zdrowe przekąski. W drugiej części uczniowie klas młodszych zebrali się w sali specjalnie przygotowanej na tę uroczystość i z niecierpliwością wyczekiwali na zaproszonych gości, którzy wyrazili chęć poczytania dzieciom. Zaproszenie do czytania przyjęli: dyrektor tejże szkoły pani Małgorzata Posacka, prezes PCK w Miliczu pani Anna Połubek, pracownik biblioteki w Gądkowicach pani Milena Raburska, przedstawiciel rady rodziców działającej przy szkole pani Kamila Rzepka, Pedagog SP we Wziąchowie wielkim pani Karolina Wożna oraz uczniowie Oliwia Kołkowska z klasy III oraz Julian Stachura reprezentujący klasy starsze. Uroczystość poprowadziła Julia Pasznicka uczennica klasy III w pięknym przebraniu biedronki. Czytający drogą losowania przystąpili kolejno do głośnego przekazania historii Słodziaków, a robili to z ogromną radością, co widać było na ich twarzach. Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i przygotowanymi podziękowaniami w formie dyplomów.III etap dnia to zabawa integracyjna i dydaktyczna z wykorzystaniem Słodziaków.
Do przeczytanej książki uczniowie wykonają prace konkursowe o dalszych losach Słodziaków. Pierwsza klasa w formie rysunków, klasy drugie wykonają komiksy a, klasa trzecia książeczki z obrazkami, które w najbliższym czasie zostaną wysłane na konkurs.