Koncert artystów NFM we Wrocławiu „Moje serce to jest muzyk”

W środę 1 czerwca gościliśmy w naszej szkole artystów NFM we Wrocławiu. Podczas ostatniego koncertu przed wakacjami, wykonawcy zapoznali dzieci z muzyką krajów słowiańskich. Zabrzmiały utwory wybitnych polskich, rosyjskich i czeskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Piotra Czajkowskiego, Siergieja Prokofiewa i Antonina Dvoraka. Wszystkim wymienionym twórcom w młodości rodzice zaszczepili pasję i miłość do muzyki. Na spotkaniu młodzi melomani dowiedzieli się, jak przedstawiały się wczesne lata przyszłych kompozytorów, a także kto udzielał im pierwszych lekcji na fortepianie.

Podczas koncertu „Moje serce to jest muzyk”, zamykającego tegoroczny cykl muzycznych spotkań dla małych melomanów, artyści omówili inspirowaną baśniowymi historiami bogatą słowiańską
twórczość, w której słychać ludowe melodie i rytmy. Uczniowie mogli po raz kolejny zobaczyć takie instrumenty jak: skrzypce, wiolonczela i pianino elektryczne oraz podziwiać ich walory brzmieniowe.
Warto przypomnieć, że uczniowie naszej szkoły już od kilku lat mogą podziwiać wspaniałą sztukę w wykonaniu artystów NFM we Wrocławiu. Koncert „Moje serce to jest muzyk” zakończył piąty rok spotkań z cyklu „Wyjazdowe Audycje Muzyczne”.