Już wkrótce Anna Czerwińska-Rydel, autorka książki o Wandzie Rutkiewicz w naszej szkole!

18 kwietnia będzie gościć w naszej szkole autorka licznych biografii znanych ludzi skierowanych do dzieci i młodzieży -pani Anna Czerwińska-Rydel.
Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści o wielkich Polakach (między innymi „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” – 2010 rok, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” – 2011 rok. „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku” – 2012 rok, „Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim”),wśród których znalazła się również opowieść o naszej Patronce Wandzie Rutkiewicz pt.”Pięć skarbów pod wielkim śniegiem”. Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl, który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Przez wiele lat współpracowała z radiem, tworząc m.in. słuchowiska dla dzieci. Za rok 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje,a za rok 2012 nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.
 
W dniach 12-14 kwietnia będzie można kupić na kiermaszu wybraną książkę Anny Czerwińskiej-Rydel w cenie 25 zł, a podczas spotkania autorskiego otrzymać dedykację niezwykłego Gościa wraz z autografem.