„Dla lasu dla ludzi – domek dla Mai i Gucia”

Dnia 14 maja 2019r. przy Domu Drzewa w Wałkowej odbyło się podsumowanie konkursu „DLA LASU DLA LUDZI – DOMEK DLA MAI I GUCIA” półfinału konkursu realizowanego przez Nadleśnictwo Milicz.
Celem konkursu było kształtowanie świadomości odnośnie roli dzikich owadów zapylających i postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni w odniesieniu do otaczającej nas przyrody i zwierząt.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennego domku dla owadów zapylających wraz z dokumentacją fotograficzno-opisową dotyczą realizacji projektu ,wykonanie rysunku owada dowolną techniką.
Na 15 półfinalistów praca Julii Pasznickiej z klasy III zajęła III miejsce, a Agaty Więcek z klasy IIa otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy biorący udział w tym konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody i wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Milicz w Wałkowej.
Dodatkowo laureaci półfinałów otrzymali vouchery umożliwiające wyjazd z opiekunem na Event Rodzinny „Światowy Dzień Pszczół – pszczoły wracają do lasu” z wieloma atrakcjami.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom  za zaangażowanie w realizowany konkurs edukacyjny.