Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym

Dnia 13 czerwca 2026 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym w Sulmierzycach. W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w treningach sekcji zapaśniczej prowadzonej przez trenera Rafała Bochyńskiego.
Zapaśnicy osiągnęli następujące wyniki:
🤼 Szymon Mączak 2 miejsce🥈,
🤼 Marcel Mączak 3 miejsce 🥉,
🤼 Karol Gmur 3 miejsce🥉
🤼 Wojciech Owczarski 3 🥉miejsce.
Dziękujemy chłopakom za odwagę, waleczność i gratulujemy osiągniętych wyników.👏💪🥳

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą…

W pochmurny poniedziałek, między opadami deszczu, uczniowie klasy szóstej udali się na wycieczkę rowerową 🚲 . Pierwszym przystankiem był staw nieopodal Gądkowic, przy którym uczniowie za pomocą lornetek przyglądali się ptakom 🦢 . Następnie udali się do lokalnej piekarni na lody 🍧 i inne słodkości 🧁 . Miłym akcentem było spotkanie z cukiernikami, którzy opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Wyprawa rowerowa była doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności dzieci w ruchu drogowym. Pani Beata Walerjańczyk przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Następnie przyszedł czas na praktyczne sprawdzenie umiejętności: jazdy w kolumnie, omijania zaparkowanego pojazdu, wymijania się z samochodem ciężarowym, bezpiecznego zachowania, gdy wyprzedzał nas samochód osobowy oraz poruszania się na rozjazdach i krzyżówkach. Była to cenna dla uczniów lekcja, przypominająca o zachowaniu bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy VI pani Ewelina Muszalska.